У роботі інтерв’юерів Національного екзит-полу виникли певні складнощі, однак вони не повинні вплинути на встановлення результату опитування.
Про це у коментарі ГолосUA повідомила голова PR-департаменту Київського національного інституту соціології Тетяна Пясковська.
“Порівняно з першим туром, працювати стало дещо складніше. Завадила погода і виникнення деяких форс-мажорних випадків на дільницях”, — сказала вона.
За словами Т. Пясковської, інтерв’юери Національного екзит-полу у багатьох областях не змогли вчасно дістатися до місця роботи. “Було багато випадків, коли інтерв’юери не змогли доїхати до дільниць через погодні умови та погані дороги. Така ситуація склалася у багатьох областях — Одеській, Волинській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Хмельницькій. У цих областях пізніше почали працювати інтерв’юери. Вони змогли вийти на дільниці лише приблизно об 11.00”, — повідомила вона.
Також, за інформацію голови PR-департаменту Київського національного інституту соціології, були випадки, коли інтерв’юерам просто не давали працювати. “У Донецьку голова комісії вигнала інтерв’юерів з дільниці і викликала міліцію. У Кіровограді на голову комісії був вчинений тиск з боку співробітників СБУ, які вимагали від неї, щоб вона вигнала усіх представників Національного екзит-полу з дільниці. Вона попередила інтерв’юерів, що, якщо тиск повториться, вона буде змушена це зробити. У Закарпатській області невідомі посадили контролера КНІСу проти його волі у автобус і вивезли з дільниці у невідомому напрямку, але по дорозі йому вдалося звільнитися й втекти. Також, у Сімферополі наших інтерв’юерів вигнали з дільниці, їм не дозволили працювати члени комісії. Ситуація не владналася доти, доки наш бригадир особисто не приїхав на виборчу дільницю і не домовився з головою комісії”, — заявила вона.
Однак, наголосила Т. Пясковська, інтерв’юери Національного екзит-полу заздалегідь проінструктовані, що у випадку виникнення ускладнень вони повинні просто перейти на найближчу виборчу дільницю і продовжувати опитування респондентів.
Це ніяким чином не може вплинути на встановлення результату екзит-полу, а просто є певними складнощами у роботі по його проведенню, наголосила голова PR-департаменту КНІСу. “Схожі проблеми були й у першому турі. Вони спостерігалися в основному у першу половину дня, десь до 12-ї години. Далі вже все з’ясувалося, і всі працюють у нормальному режимі, це не заважає отриманню даних, все відбувається безперебійно”, — повідомила Тетяна Пясковська.
І. Носальська