ГолосUA
09:35 15/08/2010

У Ялті цьогоріч не було випадків холери — СЕС

У цьому році санітарно-епідеміологічна служба не виявила випадків захворювання на дизентерію або холеру в Ялті.

Про це повідомила завідувач епідеміологічним відділом Ялтинської СЕС Маргарита Опанащенко на прес-конференції в Ялті.

За її словам, виявлений в місті холерний вібріон безпечний для людей. «Кожен рік ми висіваємо із зовнішнього середовища цей вібріон, він існує не тільки в Ялті, а й в інших регіонах України, — повідомила епідеміолог. — Тим не менш, за указом Міністерства охорони здоров’я, ми кожного хворого з гострими кишковими захворюваннями в обов’язковому порядку перевіряємо на наявність холери. Так що, в цьому сенсі тримаємо ситуацію під контролем».

При цьому завідувач епідвідділом зазначила, що купання в морі не є небезпечним у тому випадку, якщо не пити морську воду і не вживати їжу на пляжі. «Я, як лікар, і як житель міста сама із задоволенням і без побоювань купаюся в морі», — додала М. Опанащенко.

Однак, за її словами, в цілому епідемічна ситуація в Ялті ускладнилася. Епідвідділом Ялтинської СЕС за 7 місяців поточного року зафіксовано 208 гострих кишкових захворювань, при цьому за аналогічний період минулого року лікарі зафіксували 147 випадків захворювань. Крім того, в поточному році зросла кількість хворих на сальмонельоз — 31 випадок, за аналогічний період в 2009 році було зареєстровано 16 випадків захворювання.

М. Опанащенко також повідомила, що кількість захворювань на гострі респіраторні вірусні інфекції в порівнянні з липнем минулого року зросла на 11%. Причинами зростання числа інфекційних захворювань, на її думку, є високе рекреаційне навантаження в регіоні, висока температура повітря, морської води і зниження в даних умовах захисних сил організму людини.

«Потрібно ретельніше стежити за особистою гігієною, суворо дотримуватися правил приготування і вживання їжі. Мийте руки, обробляйте фрукти та овочі перед вживанням, не купуйте продукцію сумнівного виробництва — і ви будете здорові», — порекомендувала епідеміолог.

Нагадаємо, що 3 серпня на сайті Міністерства охорони здоров’я України з’явився наказ «Про виділення коштів на проведення протиепідемічних заходів», яким міністр Зіновій Митник розпорядився «у зв’язку з ускладненням епідемічної ситуації з виділенням холерного вібріона з об’єктів навколишнього середовища Ялти» і «з метою проведення заходів, спрямованих на боротьбу з холерою», виділити 100 тис. грн Кримської республіканської санітарно-епідеміологічної станції на заходи по боротьбі з епідемією. Також міністр вказав на необхідність посилення лабораторного контролю за об’єктами підвищеного ризику, якістю води, харчових продуктів та інших об’єктів.

Пізніше З. Митник в коментарі журналістам заявив, що йому нічого невідомо про ситуацію на Південному березі Криму.

Раніше перший заступник Ялтинського міського голови, голова міської комісії з технічної безпеки та надзвичайних ситуацій Геннадій Добкін і начальник Української протичумної станції Міністерства охорони здоров’я України Олександр Хайтович вже заявляли, що інформація низки Інтернет-ЗМІ про зареєстровані у Ялті випадки захворювання холерою не відповідає дійсності. За даними чиновників, на території Ялти протягом курортного сезону не було зареєстровано жодного випадку зараження холерою.

За матеріалами: Новости Крыма

 

Читайте также по теме