ГолосUA
12:41 10/03/2010

Україна і ЄБРР вирішують питання побудови нового укриття на четвертим енергоблоком ЧАЕС

Україна і ЄБРР вирішують питання побудови нового укриття на четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Про це повідомили міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра на зустрічі з директором Департаменту ядерної безпеки ЄБРР Вінсом Новаком, повідомили ГолосUA в прес-службі Міністерства з питань надзвичайних ситуацій.

За словами міністра В.Шандри, останнім часом Україна та світове співтовариство зробили багато суттєвих кроків у напрямку подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. «Зустріч напередодні засідання Асамблеї Ради донорів Чорнобильського фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки, запланованого на 18-19 березня, є дуже важливою та викликана необхідністю об’єктивно представити стан справ у реалізації міжнародних проектів на проммайданчику ЧАЕС, обмінятися думками з приводу проблемних питань», – підкреслив він.

Також Міністр запевнив присутніх у незмінності курсу України на якомога швидшу та якіснішу реалізацію двох найбільших міжнародних проектів – побудову нового безпечного конфайнменту над зруйнованим 4- енергоблоком ЧАЕС та сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-2. «Реалізація цих масштабних проектів є пріоритетом не лише для України, але й для світової спільноти, зважаючи на те, що більшість країн Великої Вісімки прийняли рішення розвивати ядерну енергетику», – наголосив міністр МНС.

У свою чергу директор Департаменту ядерної безпеки ЄБРР Вінс Новак підкреслив, що в ключових питаннях позиції України та ЄБРР, як адміністратора коштів, співпадають. «Сподіваємося, що динаміка, досягнута у реалізації міжнародних проектів на проммайданчику ЧАЕС, буде збережена, і завдання, які стоять перед Банком, як адміністратором коштів, міжнародним співтовариством та Україною, будуть виконані в повному обсязі і найбільш ефективно», – наголосив В.Новак.

У ході зустрічі сторони констатували, що розроблений проект СВЯП-2 технічно та технологічно може бути реалізований. Також існує об’єктивна можливість оптимізації суми, заявленої компанією «Holtec International» для побудови сховища. Загальна сума коштів, необхідних для спорудження НБК, також підлягає коригуванню. Обсяг необхідних коштів та строки реалізації зазначених проектів можуть бути остаточно визначені до наступної (липневої) Асамблеї ЧФУ та РЯБ, що пов’язане з проходженням проектами зовнішньої експертизи.

 

Читайте также по теме