Україна увійшла до керівного складу Ради Конвенції про охорону підводної культурної спадщини ЮНЕСКО. Разом із Україною до керівного органу цієї Конвенції увійшло 11 представників.
Про це повідомили у Департаменті підводної спадщини Інституту археології НАН України, на який покладено контроль за якістю та доцільністю проведення підводних археологічних досліджень та їх координацією на всій території України. />
За даними Департаменту, Україна була однією із перших двадцяти країн, яка у 2006 році ратифікувала Конвенцію про охорону підводної культурної спадщини ЮНЕСКО, що набула чинності у лютому 2009 року.
Згідно з реєстром, Україна має величезну підводну спадщину, що на сьогодні нараховує близько 2000 культурних пам’яток під водою, які класифікуються за певними історичними епохами. Такими як Неоліт (затоплені античні міста Ольвія, Пантікапей, Тіра, Акра, Кітей, Херсонес, Німфей та інші.), Середні віки та Новий час (місця загибелі затонулих кораблів Візантії…), ХVII – поч.ХX ст. (Російсько-Турецькі війни, Кримська війна, перша світова війна), ХХ ст.. ( Громадянська війна, Друга світова війна і сучасний період). На сьогодні більшість з цих пам’яток є музейними експонатами Морського музею України, який було створено у 2006 році у акваторії Чорного та Азовського морів. Також до Української підводної спадщини відносяться археологічні пам’ятки гідросистеми річки Дніпро, а також деяких малих річок і озер.
Обрання України до керівного складу Ради Конвенції про охорону підводної культурної спадщини ЮНЕСКО, за словами науковців, має стати сенсацією… Адже на сьогодні на тлі економічних та політичних негараздів, що відбуваються в країні, під загрозою знищення опинилася значна частина підводної культурної спадщини, яка є у водах України.
І. Тимошенко