Україна має створити єдиний орган контролю за використанням генетично-модифікованих організмів на своїй території та створенням відповідної законодавчої бази для цього.
Таке переконання висловила під час прес-конференції голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, передав кореспондент ГолосUA.
“В Україні потрібен єдиний орган влади, який буде вести всю систему контролю за підготовкою нормативних і законодавчих актів, за створенням і функціонуванням системи лабораторій, яких зараз багато, але вони різновідомчі. Саме цей орган влади має виконувати роль “фільтра”, куди мають заходити усі документи, і гармонізовано ухвалюватися. Ми є ініціаторами створення такої національної агенції по контролю ГМО в Україні”, — сказала вона.
Разом із тим вона відзначила, що можливості лоббістів ГМО в Україні значно більші, ніж можливості громадських організацій. “Ці люди працюють у структурних підрозділах міністерств і відомств, вони є серед депутатів і це люди, які ухвалюють рішення. Тому ми маємо менше можливостей, щоб навіть відслідкувати проходження всіх документів”, — підкреслила вона.
“Коли Мінприроди погодило два проекти постанов у минулому році, які йшли від Мінагрополітики і Мінохорони здоров’я, то третій проект постанови просто обійшов Мінприроди. У розписі погоджень його не було. На урядовому комітеті я запитала, чому так сталося, нам сказали, що це не є обов’язковим, тому що це економічне питання. Не може Мінагрополітики у зв’язку з економічною кризою дозволяти використання кормів з ГМО”, — наголосила Т. Тимочко.
І. Носальська