ГолосUA
14:45 18/04/2010

Україна наполягає на комерційних знижках на російський газ

Невідповідності принципів ціноутворення, закладені в контракті купівлі-продажу газу між «ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України», поточним обставинам на ринку, а також останні зміни у формулах ціни природного газу між «Газпромом» і великими європейськими споживачами, дають підстави вимагати перегляду базової ціни газу із застосуванням комерційних знижок.

Про це йдеться в документі «Актуальні питання для переговорів з російською стороною щодо внесення змін до Контракту купівлі-продажу природного газу в 2009–2019 роках і Контракту про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на період з 2009 по 2019 роки».

Даний документ був підготовлений «Нафтогазом» і став основою для переговорів з російською стороною під час візиту Миколи Азарова до Москви.

При цьому аналіз виконання контракту в 2009 році показав, що використовувана величина базової калорійності газу (8050 ккал/кубометр), яка застосовується при перерахунку ціни поставленого газу, постійно призводить до доплати в розмірі від 0,08 до 0,51% на місяць, що за підсумками попереднього року зумовило доплату в сумі близько 35 млн. дол. за весь обсяг отриманого газу. З причини цього українська сторона наполягає на розширенні діапазону базової калорійності газу, що поставляється.

Крім того, українська сторона пропонує внести до контракту умови, які дають можливість одержувати від «Газпрому» письмову згоду на пропозиції «Нафтогазу» про зміни на будь-який наступний рік розміру РКК, а також згоду на зміну квартальних обсягів відбору газу впродовж року поставки.

Також необхідно виключити з контракту поняття «середньодобова норма поставки»; а також обмеження щодо місячного/добового відбору +1—6% і умови по штрафах за невибирання місячного обсягу газу.

Крім того, українська сторона вимагає зміну термінів оплати за контрактом, який передбачає оплату до 7 числа місяця, який іде замісяцем поставки.

«Ця умова фактично є передоплатою, адже розрахунки проводяться до підписання акта приймання-передачі газу, і дані акта, в якому фіксується перехід права власності покупцю, точний обсяг газу, який необхідно оплатити, а також його якість, що впливає на ціну, невідомі», — йдеться в документі.

За матеріалами: «Дзеркало тижня».

 

Читайте также по теме