Не існує жодних міжнародних угод чи документів, згідно з якими Україна мала би позбутися високозбагаченого урану.
Про це заявила лідер об’єднаної опозиції Юлія Тимошенко сьогодні на брифінгу, передав кореспондент ГолосUA.
«Не відповідає дійсності твердження про те, що Україна, як зараз говорять, зобов’язана була відмовитися від високозбагаченого урану у відповідності до домовленостей, досягнутих ще у 90-тих роках. Таких домовленостей, і я це авторитетно стверджую, не існує. Ніякими документами міжнародними ми не зобов’язані віддавати цей обсяг високозбагаченого урану», — наголосила політик.
За її словами, у матеріалах вашингтонського саміту зазначено, що рішення, анонсоване Віктором Януковичем, є добровільним. «Це підтвердив і речник Міжнародного агентства з атомної енергетики, який заявив 15 квітня у штаб-квартирі у Відні, що позбутися урану — це добровільне рішення України, а тому агентство не може його коментувати чи вітати», — зазначила екс-прем’єр-міністр.
При цьому вона назвала «слабкими аргументи про послідовність і принциповість Президента у боротьбі з міжнародним тероризмом». «За 10 днів до Вашингтонського візиту фракція Партії регіонів не дала жодного голосу у парламенті за закон, що запобігає відмиванню та легалізації доходів, одержаних злочинних шляхом, та боротьбі з фінансуванням тероризму, і тим самим провалила його, і тим самим послабила боротьбу з тероризмом в світі. Як наслідок — Україна вже в травні-червні “має шанси” повернутися до чорного списку FATF», — зауважила лідер опозиції.
Окрім цього Юлія Тимошенко заявила, що «не вірить, що такими рішеннями нової влади покриється порушення Конституції, згортання свободи слова і всі недемократичні кроки». «Я не вірю, що в світову спільноту можна так легко купувати перепустку», — заявила вона. />
А. Береза