Україна перепише меморандум із Міжнародним валютним фондом, який був підписаний між сторонами в листопаді 2008 року й окреслював умови виділення Україні кредиту в 16,5 мільярда доларів. Домовленість про зміну меморандуму була досягнута в понеділок на нараді, яку Президент Віктор Ющенко провів із Прем’єр-міністром, головою ВР і представниками місії МВФ в Україні.
За інформацією газети "Дело", у новому варіанті меморандуму українська влада частково продублює вимоги щодо збалансування бюджетів НАК "Нафтогаз України" і Пенсійного фонду. Ці законопроекти, разом із антикризовим пакетом, будуть внесені на розгляд у Верховну Раду вже у вівторок, 14 квітня. Крім цього, документ буде містити новий, чітко прописаний механізм рекапіталізації банків. Чинний порядок викликав нарікання у Валютного фонду. Нова ж процедура має бути розроблена Кабміном і Нацбанком у ході консультацій із МВФ.
Як повідомив перший заступник голови секретаріату президента Олександр Шлапак, зараз у розпорядженні Секретаріату Президента знаходиться попередній варіант нового меморандуму. Остаточний текст буде складено і погоджено протягом найближчих 3-5 днів. О.Шлапак припускає, що в результаті підписання нового меморандуму вирішення питання про другий транш може відбутися вже в десятих числах травня.
Крім того, у Секретаріаті Президента не виключають, що МВФ може розглянути можливість надання одразу 2 і 3 траншів, за що раніше висловлювалася Прем’єр Юлія Тимошенко.
Між тим, питання продовження програми МВФ stand-by з надання кредиту в 16,5 мільярда доларів усе ще під погрозою зриву. "Ми досить суттєво просунулися вперед в наших дискусіях", — заявила в понеділок голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіоглу.
Водночас вона відзначила, що багато в чому рішення Фонду буде залежати від голосування у Верховній Раді у вівторок, 14 квітня. На порядку денному українського парламенту на цей день – антикризові заходи уряду. Представник опозиції Микола Азаров уже заявив, що Партія регіонів не стане голосувати за антикризові законопроекти, якщо там не будуть враховані її вимоги.