ГолосUA
07:22 01/07/2009

Україна повинна брати участь у розбудові міжнародної енергетичної безпеки — Секретаріат Президента

Активна участь у спільних європейських зусиллях з розбудови системи міжнародної енергетичної безпеки є стратегічним елементом реалізації цілей зовнішньої політики України. />  

Про це заявив заступник глави Секретаріату Президента Андрій Гончарук, повідомили ГолосUA у прес-службі канцелярії Президента.
«Україна продовжує брати активну участь у спільних європейських зусиллях з розбудови системи міжнародної енергетичної безпеки, формуванні сучасних відповідей на виклики та загрози», – заявив він, коментуючи зустрічі представників Європейської комісії, міжнародних фінансових інституцій та компаній «Газпром» і «Нафтогаз України» з питань поставок російського газу через Україну в ЄС.
 

Незважаючи на асиметричні контрактні зобов’язання та обсяги відповідальності української та російської сторін, а також складні економічні обставини, компанія «Нафтогаз України» проводить розрахунки з «Газпромом».
«У цій ситуації ідеологія принципу «договори мають виконуватися» підтверджує європейський характер правової культури Української держави та свідчить про чітке усвідомлення відповідальності країни-транзитера перед європейськими споживачами російського газу», – пояснив заступник глави Секретаріату.
 

Водночас, за його словами, Україна завжди чітко декларувала своє прагнення побудувати рівноправні відносини та збалансувати інтереси усіх учасників міжнародних ринків енергетичних ресурсів, запобігти формуванню будь-якого роду економічних залежностей.
 

Саме тому Віктор Ющенко неодноразово закликав до перегляду умов газової співпраці з Росією відповідно до ринкових принципів, щоб адекватно збалансувати інтереси постачальників, транзитерів і споживачів поставленого Росією газу.
 

Аналогічне бачення Україна закладає і в проект розбудови нафтопроводу «Одеса–Броди». «Практична реалізація проекту ЄАНТК (на базі нафтопроводу «Одеса-Броди»), на переконання української сторони, стане значним внеском до зміцнення енергетичної безпеки Європи та утвердження принципу диверсифікації поставок нафти», – сказав А. Гончарук.

 

Читайте также по теме