ГолосUA
10:27 05/09/2010

Україна щороку залишає за собою 35 мільярдів тонн відходів

Міністерство охорони навколишнього середовища оцінює концентрацію в Україні всіх видів відходів обсягом близько 35 млрд тонн.

Про це повідомив директор департаменту екологічної безпеки Мінприроди Олександр Соколов в ефірі “5 каналу”.

"Ми наразі володіємо повною інформацією про всі види відходів, які є в Україні. У нас 35 млрд. тонн відходів, причому 2,6 млрд. тонн відходів — це високотоксичні", — сказав він.

За даними міністерства, щорічно в Україні загальний обсяг побутових відходів збільшується на близько 50 млн. куб. м, а промислових — на 175 млн. куб. м. "Що це таке? Це половина Бородянського району Київської області. Ми повинні провести заходи, якими зупинити збільшення відходів, які гублять нашу землю, а потім уже наступний етап, ми повинні вже знищувати ті відходи, які накопичувалися протягом попередніх десятиліть", — сформулював О. Соколов завдання Мінприроди.

Зокрема, зазначив чиновник, міністерство вивчає можливість будівництва в Україні 8 заводів з переробки шин.

"12,5 млн. штук покришок у нас накопичуються (щорічно — ред.). Технології, що утилізує на 100%, в Україні немає жодної. Ми говоримо, що ми купуємо (для) 8 регіонів України технології, які є, які абсолютно не небезпечні для екології, які утилізують практично 95% цього виду відходів, і вирішимо цю проблему", — сказав представник Мінприроди.

Він додав, що кожний із цих заводів зможе утилізувати шини з трьох прилеглих областей.

Крім того, сказав О. Соколов, Мінприроди планує в 2011 році почати утилізацію небезпечних відходів в Україні замість їх вивезення на переробку за кордон, що, на думку міністерства, дасть змогу заощадити значну кількість коштів. Він додав, що міністерство вже провело відповідні переговори з одним з губернаторів.

"Ми визначили, що ми повинні протягом 4 місяців зробити всі роботи з оформлення документів, а потім, ще протягом максимум півроку, привезти технологію п’ятого покоління, останню, котра буде знищувати найнебезпечніші відходи й при цьому не маючи жодних небезпечних викидів у повітря", — сказав О. Соколов.

За оцінками Мінприроди, вартість утилізації за кордоном 1 тонни небезпечних відходів з урахуванням усіх витрат становить 23-24 тисяч гривень.

21 січня Верховна Рада збільшила штрафи за невиконання вимог щодо поводження з відходами під час їх збору, перевезення, зберігання, обробки, утилізації, знешкодження й поховання в 19-50 разів до 50-150 не оподатковуваних податком мінімумів.

Міністерство охорони навколишнього природного середовища має намір утилізувати понад 4 тис тонн пестицидів до 2012 року, додав О. Соколов. З його слів, утилізація дасть змогу звільнити 10 регіонів України від цих хімічних речовин. "Завдання в міністерства одне: протягом цих 3 місяців і наступного року знищити понад 4 тис. тонн пестицидів і зробити безпестицидними 10 регіонів України", — сказав він. О. Соколов підкреслив, що це завдання міністерство виконає за умови забезпечення необхідного фінансування.

"За 19 років (незалежності України) ми жодного регіону не звільнили, а за ці 1,5 року, трохи менше, ми беремо таке амбіційне завдання й ми його виконаємо. Єдина умова, звичайно, щоб ті асигнування, про які ми домовлялися, були в строки виконані", — сказав чиновник.

За даними О. Соколова, тепер в Україні перебуває понад 3 тис. складів з пестицидами, що містять близько 21,6 тис. тонн цих речовин, які пролежали там не менш як 19 років.

Чиновник підкреслив, що найбільшу небезпеку становлять ті склади, на яких зберігається від 1 тис. тонн пестицидів.

25 серпня хімічна реакція невідомих речовин із задимленням відбулася на складі пестицидів й отрутохімікатів у районі залізничної станції "Перемога" біля села Красичка Середино-Будського району Сумської області.

В 2009 тодішній міністр охорони навколишнього середовища Георгій Філіпчук виступав за створення в Україні підприємства, яке могло б вирішити проблему ліквідації пестицидів й отрутохімікатів.

За матеріалами: Українські новини />  

Читайте также по теме