Компанія Gartner склала список країн, які є найбільш придатних для ведення офшорного бізнесу.
Як повідомляється, до списку увійшли 30 найбільш привабливих країн, що розвиваються, в тому числі і Україна.
/> Так, до рейтингу 2010-2011 років крім Болгарії та Туреччини увійшли ще шість країн. П'ять з восьми нових учасників списку опинилися в ньому вперше, зокрема, Бангладеш, Болгарія, Колумбія, Маврикій і Перу. Між тим, такі держави як Панама, Шрі-Ланка і Туреччина увійшли до цього списку повторно.
У свою чергу, сім розвинених країн — у тому числі Австралія, Канада, Ізраїль і Сінгапур — залишили TOP 30.
На думку аналітиків Gartner, в 2010-2011 роках найбільший інтерес для ведення офшорних розробок мають країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Так, безперечним лідером тут визнана Індія, а друге місце належить Китаю. Незважаючи на те, що в обох країнах сильна державна підтримка, однак Індія випереджає Китай за обсягом і доступністю трудових ресурсів.
Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко заявив, що Україна повинна денонсувати угоду з Республікою Кіпр про уникнення подвійного оподаткування.
“Кіпр давно перетворився на найбільшого інвестора української економіки: з цієї країни інвестовано понад $ 8,5 млрд. А з України в Кіпр, за даними офіційної статистики, лише прямих інвестицій — $ 6,3 млрд. Всім зрозуміло, що ці інвестиції — кошти українських підприємств, які уникають оподаткування. Саме тому ми повинні перекрити канали втрат бюджету через офшори”, — зазначив віце-прем'єр-міністр.
Рейтинг офшорів компанії Gartner заснований на таких критеріях: рівень державної підтримки, інфраструктура, освітня система, економічна і політична ситуація, міжнародний авторитет, законодавча зрілість країни, рівень забезпечення безпеки інтелектуальної власності.
За матеріалами: Корреспондент