Спостерігати за власною національною збірною в українців не вийде – синьо-жовтій команді не вдалося пройти кваліфікацію. За кого ж уболіватимуть в Україні?
На думку спостерігачів, традиційно українці надають перевагу командам із південно-європейських країн (Італії, Іспанії) та країн Латинської Америки (Бразилії та Аргентини). І це попри те, що на першість світу поталанило потрапити збірним слов’янських країн: Сербії, Словенії та Словаччини (західні сусіди України, між іншим, на ЧС — уперше).
Бразильці, втім, нині не в моді. На цьому чемпіонаті світу телекоментатор Ігор Мирошниченко збирається повболівати за Іспанію. А чому не за Німеччину або, наприклад, за словаків? "Бо іспанський футбол — атакувальний футбол. Це футбол романтичний, який тішить око і за якого забивають багато м’ячів. Було прийнято вважати, що такий футбол не може дати результату. Так воно тривалий час і було, але 2008 року Іспанія спростувала цю тенденцію, здобувши титул чемпіона Європи." Взагалі ж серед футбольних уболівальників України немає тенденції, що всі вболівають за своїх сусідів, додав Мирошниченко.
Інший відомий телевізійник Олександр Гливинський, попри симпатії до італійців, теж вболіватиме за Іспанію, паралельно придивляючись до гри аргентинців: "Цікаво подивитись на Аргентину, тому що там когорта гравців атаки і цікавих гравців, в першу чергу — Мессі." Щодо італійців, то, як зазначив Гливинський, футбол збірної Італії – а вона останніми роками грає "катеначчо" (бронебійний захист) — реально нудний! Натомість Іспанія, каже відомий шоумен, показує цікаву, яскраву, комбінаційну гру".
Втім, можливо, і до німецької збірної з її чи не наймолодшим за всю історію набором гравців буде прикутий деякий інтерес. Для цього є принаймні одна причина — в одній групі з ФРН перебуває Австралія, а за неї грає уродженець Миколаєва Микита Рукавиця. />
Зазирнути "вживу" на чемпіонат у ПАР ще не пізно. Досі квитки на багато матчів так і не розпродані, із прикрістю визнають організатори змагання. Відповідно, і вільних місць у готелях не бракує. Але навіть і без подорожі на інший континент в українців і так практично немає шансів не потрапити під вплив "футбольної хвороби", яка раз на чотири роки заражає весь світ. Транслювати чемпіонат у Південній Африці, що триватиме з 11 червня по 11 липня, в Україні будуть всюди — по телевізору, в спорт-барах та звичайних ресторанах, зрештою, на площах деяких міст.
Є ще відносно новий спосіб елітно-колективного перегляду. Про нього розповів телеведучий Олександр Гливинський. "Одна компанія запросила мене публічно прокоментувати вирішальні матчі. За Києвом орендували майданчик, там облаштовуються різноманітні атракціони, розваги для сімейного відпочинку, де чоловіки зможуть дивитися футбол, а їхні сім’ї зможуть, наприклад, робити барбекю",- пояснив Гливинський.
Йдеться про альтернативу безкоштовному громадському перегляду. За вхід в цю фан-зону бажаючі мають сплатити по 50 гривень. "Це немало. Хоча, можливо, для киян це невеликі гроші. Для дітей вхід безкоштовний",- додав коментатор. Офіційний масовий перегляд у Києві буде влаштовано біля Арки Дружби Народів. За повідомленням прес-служби київської мерії, фан-зона із прямою трансляцією тут функціонуватиме з 11 червня до 11 липня.
За матеріалами: Німецька хвиля