Україна виконала взяте на себе зобов’язання, забезпечивши вивезення з Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості, Харківського фізико-технічного інституту та Київського інституту ядерних досліджень значної частини високозбагаченого урану.
Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України.
“Цим кроком наша держава підтвердила, що залишається послідовним і передбачуваним учасником міжнародних багатосторонніх зусиль у сфері запобігання розповсюдженню зброї масового знищення та робить значний практичний внесок у справу протидії ядерному тероризму”, — сказано у повідомленні МЗС.
Нагадаємо, у ході зустрічі 12 квітня 2010 року Президента України Віктора Януковича з Президентом США Бараком Обамою в рамках Саміту з ядерної безпеки у Вашингтоні була досягнута домовленість про вивезення з території України наявних запасів високозбагаченого урану взамін на надання Сполученими Штатами Америки нашій державі відповідної фінансової і технологічної компенсації.
Це рішення зафіксовано у спільній заяві Президентів України та США від 12 квітня 2010 року, у якій, серед іншого, було заявлено про намір нашої держави до кінця 2010 року вивезти значну частину зазначених запасів.
Згідно із зобов’язаннями США, викладеними у згаданій заяві Президентів, Україна отримала еквівалентну вивезеним ядерним матеріалам кількість низькозбагаченого ядерного палива для потреб вищенаведених науково-дослідних установ.
“Подальше співробітництво України зі США на цьому напрямі сприятиме розвитку вітчизняного потенціалу у сфері прикладної ядерної фізики, дозволить отримати значну фінансову і технологічну допомогу, а також активізує залучення нашої держави до сучасних інноваційних процесів у галузі мирної ядерної енергетики”, — йдеться, зокрема, у документі.