ГолосUA
11:07 30/06/2010

Україна втратила саму сутність місцевого самоврядування — М. Пітцик

Україна втратила саму сутність місцевого самоврядування.

Таку думку висловив віце-президент Асоціації міст України Мирослав Пітцик у коментарі кореспонденту ГолосUA.

“Ми втратили саму сутність місцевого самоврядування — бо місцеве самоврядування є взяттям відповідальності за управління на себе. Люди через депутатів брали відповідальність за управління містом. Сьогодні це гасло не працює. Фактично, робота депутата звелася до того, щоб лоббіювати свої власні інтереси, або партійної групи, оскільки спершу рішення приймає відповідна фракція у міській раді. Фактично, кругова безвідповідальність”, — .сказав він

За словами віце-президента Асоціації міст, пропорційна система виборів призвела до того, що вони є підзвітними вже не виборцям, а політичним партіям.

“З введенням пропорційної системи виборів сталися певні зміни: по-перше, депутат втратив зв’язок з виборцем, перестав бути лоббістом його конкретних інтересів, а, по-друге, перестав навіть бути мешканцем міста, тобто, перестав бути у курсі проблем міста. Для того, щоб стати місцевим депутатом, тепер досить бути лише активним членом відповідної партії. Були варіанти, коли депутат потрапляв за певну суму до списку певної політичної сили, яка йшла на вибори до місцевої ради. Таким чином, людина мала певні зобов’язання перед лідером партійного осередку, а не перед виборцями”, — повідомив він.

Пропорційна система на місцевому рівні — це свого роду бізнес-проект, запущений для того, “щоб був безвідповідальний “дерибан” землі, майна і так далі”, вважає фахівець

Разом із тим М. Пітцик зауважив, що основна мета функціонування місцевої ради — це тримати зв’язок з виборцем, визначати пріоритети які сьогодні є у міста і на сесіях міської ради через голосування включати їх до тих програм, які міська рада приймає.

“Раніше, коли була мажоритарна система виборів, у принципі, так і відбувалося. Депутат місцевої ради зобов’язаний був працювати з виборцем, у нього були визначені дні прийому, у які він зустрічався з одного боку, вирішував дріб’язкові, але важливі для кожного мешканця питання через міськвиконком, а, з іншого боку, більш глобальні для міста питання вирішувалися, коли створювався план розвитку міста на певний період. Тому їх можна було включати у план розвитку міста на певний період, і, одночасно, при формуванні бюджету відслідковувати, щоб на виконання цього плану виділялися ресурси”, — сказав Мирослав Пітцик.

І. Носальська

 

Читайте также по теме