Україна задоволена започаткуванням природоохоронного партнерства між Євросоюзом та країнами Чорного моря в рамках ініціативи ЄС “Чорноморська синергія” – стратегії ЄС для Чорного моря.
Про це сказав заступник міністр охорони навколишнього середовища України Дмитро Гурський на прес-конференції.
Заступник міністра зазначив, що на сьогодні забруднення довкілля в світі досягло катастрофічних масштабів, і впоратися з викликами сьогодення окремі країни, або невеликі регіональні об’єднання просто не в змозі.
“Потрібно започаткувати цей механізм спільно”, — сказав він.
Чиновник звернув увагу на те, що проекти зі збереження довкілля зазвичай є досить коштовними і вимагають залучення суттєвих фінансових ресурсів.
Заступник міністра також сказав, що Україна може запропонувати багато конкретних проектів для реалізації в рамках природоохоронного партнерства Чорноморської синергії.
Разом з тим, за словами урядовця, на сьогодні поки рано говорити про конкретні проекти, оскільки робота в цьому напрямку лише починається.
“Україна багато чого може запропонувати, просто, мабуть, ще рано про це говорити, бо сьогодні була виголошена лише спільна заява”, — сказав Дмитро Гурський. />
Нагадаємо, 16 березня в Брюсселі відбулася установча міністерська конференція із започаткування природоохоронного партнерства в рамках ініціативи ЄС “Чорноморська синергія”. За підсумками засідання було схвалено спільну заяву, в якій сторони заявили про намір працювати над якнайшвидшою трансформацією політичних зобов’язань у конкретні проекти із захисту довкілля.
“Чорноморська синергія” була схвалена ЄС в 2007 році. 14 лютого 2008 року у Києві відбулася установча міністерська конференція цієї ініціативи.
О. Каретнікова.