Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що Україні варто запропонувати свою участь у створенні аналогу американської «Силіконової долини» в Росії.
Про це він заявив, перебуваючи з робочим візитом у Черкасах, передав кореспондент ГолосUA.
Відповідаючи на запитання ГолосUA про заяви черкаського губернатора створити «Силіконову долину» на Черкащині, спікер парламенту зауважив, що у нього своя точка зору щодо цього питання.
«Я вітаю будь-які ініціативи в тому плані… Хоча, ви знаєте, в нас відбулася дискусія в клубі імені Сковороди з приводу «Силіконової долини». Я там делікатно виклав свою точку зору, що це політичний проект. Наприклад, візьмемо російську сторону. Я знаю, скажімо, можливості російського академмістечка в Новосибірську. Так, є ідея – відмовитися від старого тягаря на порожньому місті збудувати сучасний центр. Але постає питання – а коли буде віддача в такого центру? Так, треба створювати колективи, брати молоді мізки, які розвиваються, але для цього треба визначити завдання, щоб працювали теоретики. От ви зверніть увагу як опрацьовували атомну бомбу – практики працювали і теоретики. Ідея теоретиків прораховувалася практиками», — сказав В. Литвин.
Він також зазначив, що нічого не має проти подібних ініціатив в Україні.
«Я буду вітати будь-які ідеї, які будуть мати під собою абсолютно реальний грунт. Звичайно, ми повинні ставити завдання на розвиток, звичайно, ми повинні думати про майбутнє. Нам зараз варто було б запропонувати нашу участь у цьому проекті в Росії. Тим паче, що українська Академія наук, українська наука колись виступала складовою єдиною системи радянської науки. І в нас залишилися ще величезні напрацювання особливо у сфері військово-промислового комплексу. А сьогодні, коли кожен самостійно вирішує свої питання, є проблема виживання наукових колективів», — підсумував В. Литвин.
«Силіконовими долинами» прийнято називати центри розвитку високих технологій та інновацій. Уперше термін "Силіконова долина" використав у 1971 р. журналіст Дон Хофлер для назви регіону поблизу міста Пало Альто в США. До середини 20 століття цей район на півночі Каліфорнії знали в основному завдяки сільському господарству. Сьогодні ж він перетворився на один із найбільших світових центрів розвитку IT-технологій. «Силіконова долина» стала домівкою для понад 140 компаній у галузі електроніки, програмних засобів, біотехнологій і іншого високотехнологічного виробництва.
У Росії донедавна на звання ще однієї «Силіконової долини» претендувало місто Новосибірськ. Там побудували Академмістечко, у якому створено всі умови для розвитку хайтек-проектів. Також зараз на виділеній території у Підмосков’ї будується ще один російський аналог «Силіконової долини» — технопарк під назвою Сколково. Там створюються спеціальні умови для досліджень і розробок в енергетиці, ядерних, космічних технологіях, телекомунікації і навігаційних системах, медичних і комп'ютерних технологіям, програмному забезпеченні.