Представники творчої інтелігенції Києва склали відкритого листа на ім’я Президента Віктора Януковича з проханням втрутитися у ситуацію навколо Будинку актора.
Інформація була оприлюднена на зустрічі із представниками ЗМІ в залі Будинку актора, передав кореспондент ГолосUA.
Листа на ім’я Президента за підписами знаних митців України, які встали на захист цього культурного осередку столиці, зачитав заслужений діяч мистецтв України Лесь Танюк. На зустріч із журналістами підтримати Будинок актора прийшла майже вся київська творча еліта — Едуард Митницький, Наталія Сумська, Роман Коляда та інші.
Заслужений артист України Олександр Биструшкін наголосив на тому, що „зберігати та ремонтувати пам’ятки культури має безпосередньо Управління охорони культурної спадщини, яке для цього існує, а не творча організація. Але небайдужість творчої інтелігенції міста до долі будь-якого культурного закладу є також не аби яким важливим чинником.”
За словами провідного методиста Будинку актора Ірини Коберник, досвід «виживання» Будинку актора як творчої одиниці є унікальним, оскільки він утримує себе власним коштом. Хоча за змістом та напрямком діяльності Будинок актора не є комерційним — заклад репрезентує театральне мистецтво, класичну, авторську, фольклорну і джазову музику, поезію, образотворче мистецтво, пантоміму, сучасну хореографію, тощо…
В період з 2000 по 2009 рр. в зв’язку із руйнуванням пам’ятки архітектури Будинок актора поліпшував стан будівлі власним коштом (загалом, за словами, дирекції було витрачено коштів на суму 500 тис. грн.). Крім того, Управлінню охорони культурної спадщини, на балансі якого знаходиться будівля, за 2009 р. сплачено орендну плату у розмірі 523 тис. грн. Амортизаційні відрахування на відновлення пам’ятки також залишаються у розпорядженні балансоутримувача.
Нещодавно історія з виселенням Будинку актора київською владою доповнилась новими епізодами. За інформацією провідного методиста Будинку актора Ірини Коберник, рішенням міської прокуратури призупинено будь-які дії відносно виселення Будинку актора на період розгляду ситуації. Наступне засідання спеціальної робочої групи Київради, де буде розглядатися це питання, відбудеться 16 березня.
І. Тимошенко