У Державній службі туризму і курортів України в цілому задоволені туристичним сезоном-2009.
Про це повідомив голова Держслужби Анатолій Пахля.
За його словами, на фоні помітного падіння світових показників Україна також втратила на виїзному туризму, але не катастрофічно — мінус 24% в порівнянні з минулим роком. Щодо показників по в’їзному туризму, то українська туристична галузь не доотримала лише 4%, а за динамікою внутрішніх туристичних потоків та кількості екскурсантів, навіть показала позитивні результати.
Останній факт держслужбовці вважають оптимістичним і показовим, який підтверджує, що туризм в Україні розвивається за перспективною моделлю. „Це ще раз доводить, що ми на правильному шляху, — переконана перший заступник голови Державної служби туризму і курортів України Ольга Соколова. — Ми і далі повинні боротися за те, щоб не кількість туристів зростала, а щоб кожен турист залишав в Україні більше грошей. Останнім часом держава робить усе можливе, аби створити для цього сприятливі умови і особливо актуально це напередодні підготовки та проведення у нашій країні фіналу чемпіонату Європи з футболу 2012 року.”
За словами Ольги Соколової, українська туристична інфраструктура активно розвивається, покращується сервіс, створюються нові туристичні маршрути, чимало коштів спрямовано на інформаційну підтримку вітчизняного туризму. „До кінця року туристичними маршрутами покриється вся Україна. Кожен регіон і, зокрема, органи місцевої влади будуть зацікавлені розвивати власну інфраструктуру і привабливі для туристів об’єктів. Насамперед, туристам в Україні має бути цікаво " — вважають в Держслужбі туризму і курортів України.
Ще однією перспективною складовою в новій моделі розвитку вітчизняного туризму має стати оздоровчий напрямок і для цього є всі підстави. Якщо на сьогоднішній день Україна сприймається європейськими туристами, насамперед, як країна історичного туризму, то в майбутньому пріоритети можуть змінитися в бік оздоровчого туризму, який набуває все більших обертів у світі.
У світі існують три загальновизнані моделі туризму: європейська, американська та африканська. Україна ж, поки що остаточно не визначилася, яка з трьох моделей може бути взята за основу розвитку вітчизняного туризму. „На даний момент над цією проблемою активно працюють провідні вчені, науковці та представники вітчизняної туристичної галузі, які вивчають світову практику і намагаються адаптувати її до українських реалій. Отже, незабаром, зможемо говорити про власну модель розвитку туризму”, — вважає Ольга Соколова.
І. Тимошенко. />