Політика України не може бути багатовекторною.
Таку думку висловив голова Комітету виборців України Олександр Черненко на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.
“Багатовекторність — це не конкретність, її суть — і вашим, і нашим, і ми з Росією, і ми в Європі. Але політичні реалії такі, що і в Європи, і в Росії є свої політичні інтереси, і Україна розглядається ними лише в контексті своїх інтересів”, — зауважив експерт.
За його словами, Україна має сповідувати “такі ж жорсткі та прагматичні інтереси, чого в українського керівництва сьогодні не спостерігається”.
“Натомість ми від кандидатів в Президенти чуємо пісню, що ми з усіма дружимо. Наші кандидати замість того, щоб формувати громадську думку, виходячи з державних інтересів, ідуть у цієї ж громадської думки на поводку”, — зауважив Черненко.
Говорячи про вплив Європи і Росії на перебіг президентських виборів в Україні і порівнюючи їх з 2004 роком, Голова КВУ зазначив, що Європа ставиться до цього питання байдуже, а Росія обрала позицію нейтралітету.
“Захід — є зацікавленість, але здебільшого байдужість, Схід — так само не втручається. Але більшість рейтингових кандидатів самі поспішають у Москву, щоб виявити там свою лояльність. Тут навіть втручання не треба — кандидати самі оголосили своєрідний кастинг: Янукович їздить, Тимошенко їздить, те саме ж можна сказати про Яценюка, про Литвина. Тому про які національні інтереси можна говорити?”, — підкреслив О. Черненко.
А. Йовик