ГолосUA
15:12 03/01/2011

Українська родина може “назбирати” на квартиру мінімум за 22 роки

/>

 

Виходячи з динаміки цін на нерухомість за останній рік і платоспроможності населення, середньостатистичній українській сім’ї потрібно збирати на квартиру мінімум 22 роки.

 

Відповідні результати дослідження оприлюднило видання “Дело”.

 

«За нашими підрахунками, середньостатистичної української сім’ї треба збирати близько 20-22 років, при тому, що 100% сімейного доходу відкладати. Якщо припустити, що 50% доходу витрачається на їжу та інше, то необхідно не менше 50 років», — пояснив фахівець з маркетингу «SV Development» Сергій Костецький.

Як основний спосіб розрахунку доступності житла використовувалося співвідношення вартості нерухомості до доходів населення. Цей показник враховує відповідність ціни на умовний середній будинок, або квартиру, до середнього доходу сім’ї після сплати всіх податків і виражається кількістю років, необхідним для придбання власного житла. Середня вартість квартири в Україні бралася з розрахунку 60 тисяч євро, середній річний дохід — 2,8 тисячі євро.

«На сьогодні найбільш оптимальне співвідношення ціна/дохід спостерігається в США, в Марокко при мінімальній зарплаті і досить високій ціні на нерухомість період накопичення максимальний», — зазначив С. Костецький.

І справді, за оцінками експертів компанії EVANS саме США лідирує в рейтингу країн з найбільш доступною нерухомістю для жителів. Так, середня вартість житлової нерухомості в цій країні дорівнює 95,5 тисячам євро. А середній річний дохід сім’ї — 35,3 тисячі євро. Після підрахунків нескладно визначити, що придбати квартиру середньостатистичний американець може вже через 2,7 роки роботи. Це у вісім разів швидше, ніж житель Україні.

На другому місці, за доступністю нерухомості йде Домініканська Республіка (середня вартість житлової нерухомості — 33,5 тисяч євро, середній річний дохід сім’ї — 9,5 тисяч євро). Здійснити мрію про покупку квартири домініканець може, відкладаючи середню зарплату протягом 3,5 років. Замикає трійку лідерів Чилі, де середня вартість житлової нерухомості — 45,8 тисяч євро, середній річний дохід сім’ї — 11,3 тисяч євро). Жителю країни треба працювати 4,05 року для того, щоб купити квартиру в своєму регіоні.

Формула дуже проста, чим вищий дохід на сім’ю в рік і чим дешевше нерухомість у певній країні, тим швидше родина зможе її купити. «В Україні за останніх 2 роки співвідношення ціна/дохід істотно змінилося в меншу сторону. Наприклад, у 2008 році середньостатистичному українцеві необхідно було збирати на квартиру мінімум 30 років, сьогодні 20-22 роки (якщо нічого не їсти). Тобто падіння цін на нерухомість набагато більш суттєве, ніж зниження рівня заробітної плати в період кризи», — зауважив С. Костецький. На думку гравців ринку, в найближчі десять років ситуація в Україні істотно не зміниться.

Він зазначив, що не варто сумувати українцю, адже є країни, де на квартиру сім’ї доведеться збирати і близько 70 років. Не пощастило марокканцям, де середня вартість житлової нерухомості — 144, 8 тисяч євро, а от середній річний дохід родини всього лише 2,1 тисячі. Тут плани про придбання нерухомості близькі до нездійсненною мрією, адже для цього жителю Марокко доведеться збирати гроші 67,5 років.

 

 

 

Читайте также по теме