size="4">З початку фінансової кризи українські банки отримали 86 млрд. гривень нового капіталу, при підсумковій потребі в 150 мільярдів.
size="4">Про це йдеться у звіті "Банківський сектор України: довгий шлях до відновлення" рейтингового агентства Fitch Ratings.
size="4">За даними агентства, з цих коштів 77 млрд гривень були направлені до статутного капіталу, ще 9 млрд. гривень банки отримали у вигляді субординованого боргу (дані станом на 1 липня 2010 року).
size="4">Утім, за розрахунками експертів агентства, ці 86 млрд. гривень — трохи більше половини від необхідної українським банкам суми коштів.
size="4">За прогнозами Fitch, підсумкова потреба банківського сектору в капіталізації складе приблизно 150 млрд. гривень, тобто акціонерам фінустанов доведеться виділити ще близько 60 млрд. гривень.
size="4">При цьому велику частину з решти 60 млрд. гривень належить знайти власникам не державних і не найбільших фінустанов.
size="4">Так, в аналітичній записці агентства йдеться, що з початку кризи донині капітал надавався переважно банкам, що знаходяться в держвласності і деяким іноземним фінансовим організаціям. Наприклад, в капітал трьох націоналізованих державою банків (“Укргазбанк”, “Родовід Банк” і “Київ”) було “влито” в 2009 році 16,9 млрд. гривень.
size="4">Ще майже на 30 млрд. гривень виріс з початку кризи власний капітал “Укрексімбанку” та “Ощадбанку”. Також активно нарощували капітал майже всі найбільші банки (понад 20 млрд. гривень).
size="4">На початок жовтня власний капітал усіх 176 українських банків становив 132 млрд. гривень. Із цієї суми більше 66% припадало на капітал 18 найбільших банків.
size="4">"Іншим кредитним установам з іноземними власниками і багатьом банкам з українськими власниками може знадобитися більше капіталу або ж може бути потрібно зменшити і/або реструктурувати свої баланси, щоб абсорбувати збитки по кредитах", — ідеться у звіті Fitch.
size="4">За матеріалами: Дело
Читайте также по теме