В Україні зароджується ще одна експортна галузь — квітникарство. Вже навіть дві вітчизняні компанії вийшли на міжнародний ринок. Але стрімкого зростання експорту не прогнозують. Вихід на голландську квіткову біржу — швидше, перші кроки в експорті квітів.
Про значний експорт говорити поки що зарано. Однак вже дві вітчизняні компанії зареєструвалися на Голандській квітковій біржі. До цього Україна лише імпортувала квіти. Власне ж виробництво — близько ста мільйонів штук на рік.
«Якщо звернути увагу на власне виробництво, то в Україні є величезний потенціал для вирощування не тільки квітів, а й фруктів та овочів. Повного спектру продуктів, які потім можна експортувати», — сказав генеральний директор Нідерландської квіткової компанії Берко Стукье.
Іноземні споживачі готові купувати українські квіти, але ціна на внутрішньому ринку на порядок вища, ніж згодні платити зарубіжні компанії. Там квіти продають через аукціон. Аукціонна ціна приблизна така ж як і в Україні. Доставка товарів туди значно підвищить їх вартість. Продавати квіти через власного виробника зараз в Україні значно вигідніше аніж з закордону.
Економічна рецесія пригальмувала розвиток квітникарства, який тепер відбувається за рахунок приватних вкладень.
За прогнозами західних експертів, Україна вже скоро може стати гідним конкурентам основним світовим експортерам квітів: Голландії, Еквадору, Колумбії,
За матеріалами: УБР