ГолосUA
11:06 29/11/2009

Українські студенти зможуть отримувати другий диплом у країнах СНД

З наступного навчального року студенти Донецького національного університету і Дніпропетровського національного університету розпочнуть навчання за спільними програмами підготовки магістрів у вишах – учасниках консорціуму "Мережевий університет СНД".

Про це повідомив ректор Донецького національного університету Володимир Шевченко.

За його словами, на сьогодні є низка труднощів, які необхідно вирішити до початку вступної кампанії. "Зокрема, в більшості вишів України магістрат триває один рік, коли в усіх ВНЗ, які беруть участь у проекті Мережевого університету, магістрів готують два роки", — сказав він, додавши, що для вироблення єдиних стандартів навчання необхідно вирішити це питання через уряд і Міністерство освіти і науки.

Говорячи про кількість студентів, які наступного року приступлять до навчання в Мережевому університеті, Шевченко сказав, що "квоти Міністерством освіти і науки України поки що не розглядалися, але це питання буде вирішене".

Серед джерел фінансування навчання українських студентів в Мережевому університеті СНД ректор ДонНУ назвав кошти вишу, країн, які приймають студентів на навчання, Міждержавного фонду гуманітарної співпраці держав-учасниць СНД. "Не виключене звернення у Фонд Пінчука з метою підтримки цієї програми", — додав Шевченко.

Відповідаючи на запитання, чому в Мережевому університеті СНД представлені тільки два українські ВНЗ, посадовець сказав, що "виші країни вже цікавляться цим проектом, але потрібен час, щоб вони приєдналися".

Ініціатором Мережевого університету СНД є Російський університет дружби народів. Підтримку проекту подає Міждержавний фонд гуманітарної співпраці держав-учасниць СНД.

До освітнього консорціуму входять 15 провідних вишів з Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану і України.

Основне завдання Мережевого університету СНД – розвиток академічної мобільності, зміцнення співпраці і міжвузівських зв’язків у сфері вищої освіти, підвищення якості і привабливості вищої освіти на просторах СНД. На першому етапі спільна підготовка магістрів йтиме за напрямками "Економіка", "Менеджмент", "Юриспруденція" і "Філологія".

До речі, МОН України запроваджує Європейську кредитно-трансферну систему та Додаток до диплома європейського зразка. Це спростить процедуру визнання українських дипломів про вищу освіту в Європі та сприятиме мобільності студентів.

За матеріалами: News.ru.

 

Читайте также по теме