Українські та французькі археологи відкрили спільну виставку унікальних артефактів з Чорного моря

 

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відкрилася виставка «Візерунки середньовіччя» , яка експонує керамічний посуд 11-13 ст., знайдений під час досліджень шельфу Кримського півострова, а також басейну Середземного моря.

 

Про це повідомили організатори виставки.

 

Виставка «Візерунки середньовіччя» знайомить з орнаментальними мотивами, які прикрашають середньовічний посуд особливо популярний у жителів середземноморського регіону. За версією науковців, глеки, келишки, миски, тарелі, піали ошатно розписані та покриті поливою були закуплені у крамницях Константинопольського ринку і прямували на продаж. Та купцям не вдалося вигідно збути свій товар … Чорне море, що з давніх часів з’єднувало торговими шляхами Європу та Азію стало останнім притулком для великої партії тендітного краму, який так і не потрапив за призначенням. Драматичні події минулих століть призвели до загибелі кораблів, а товари, які перевозили купці, стали тепер об’єктом вивчення науковців.

 

Зокрема, про це розповів під час урочистого відкриття виставки начальник підводної археологічної експедиції університету Сергій Зеленко. «Це, дійсно унікальна виставка історичних артефактів, яка є результатом багатолітньої плідної міжнародної наукової співпраці України та Франції в галузі археології та музеєзнавства», — наголосив науковець. За його словами, «можливість побачити унікальну по кількості й різноманіттю колекцію столового посуду, піднятого науковцями з морського дна, з’явилася вперше за багато років роботи підводних археологів».

 

На виставці представлено результати експедиційних досліджень 2005-2010 рр. науковців Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та їхніх французьких колег із Лабораторії Керамології Ліонського університету, що відбулися згідно планів проекту французько-української програми науково-технічного співробітництва «Дніпро».

 

Організаторами експозиції є кафедра археології та музеєзнавства історичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка, «Центр підводної археології», Науковий комітет Федерації підводного спорту та підводної діяльності України та відділ культури і співробітництва Посольства Франції в Україні.

Читайте также по теме