У Чехії добігла кінця програма добровільного повернення на батьківщину іноземних заробітчан. Нею скористалися 2300 іноземців, які втратили роботу. Чеській скарбниці вся акція коштувала близько 4,3 мільйона євро.
Проект добровільного повернення безробітних чужинців додому чеське міністерство внутрішніх справ започаткувало в лютому. Охочі отримували від держави по п’ятсот євро подорожніх і квиток на літак. «Ми не сподівалися, – каже начальник відділу міграційної політики МВС Томаш Гайшман, – що число поворотців сягне двох тисяч, і те, що їх виявилося понад дві тисячі, вважаємо за великий успіх». Найчисленніші учасники програми – монголи, в’єтнамці та узбеки.
Українців, які, втративши роботу на чеських підприємствах, погодилися залишити країну, – одиниці. Томаш Гайшман пояснює це вкрай несприятливою економічною ситуацією в Україні. Залишаючись у Чехії, українець все ж таки має свій шанс (наприклад, нелегальне працевлаштування), а вдома, твердить знавець чеської міграційної політики, залишається без шансів.
Проект (надалі вдаватись до якого міністерство не планує) подбав і за нелегальних заробітчан. Таких відлетіло – 150, і п’ятдесят з них – українці. Ті, що не скористалися з подорожніх сум, дістали від чеського МВС своєрідний «подарунок»: термін заборони на перебування в Чехії їм визначено мінімальний. Натомість в разі примусового видворення з країни нелегал може стати «нев’їздним» на термін до десяти років.
За матеріалами "Німецької хвилі" />