Найпростіший спосіб гарантувати туристам безпечні подорожі і відпочинок за кордоном — розвиток нових форм страхування.
Таку думку висловила президент Ліги страхових організацій України Наталя Гудима під час прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.
За її словами, є декілька видів страхування, які досі пропонувалися вітчизняними страховими компаніями туристам, виїжджаючим на відпочинок за кордон. Найпопулярнішими були : страхування від нещасного випадку, травми або смерті. Але у зв’язку з нещодавнім банкрутством одного з найбільших туроператорів “Карія тур” та з метою розширення спектру послуг для суб’єктів туристичного бізнесу з’явився новий страховий продукт для туристичного сегменту: страхування подорожуючих на випадок дострокового переривання подорожі.
Першими, хто запровадив новий вид страхування є СК “Еталон” — одна з найпотужніших на українському ринку, яка активно співпрацює з туристичним бізнесом. Зокрема, голова правління СК “Еталон” Євген Бредун повідомив, що страховий випадок визначається новим страховим продуктом як дострокове переривання подорожі внаслідок об’єктивних причин, що призвели до неможливості її продовження. “Такими причинами є : смерть близьких родичів подорожуючої особи, втрата особистого нерухомого майна в Україні, терористичні акти на території подорожі, а також банкрутство туристичного оператора”, — зазначив страховик.
За словами Є.Бредуна, зважаючи на нинішню ситуацію, що склалася на туристичному ринку України, ризик банкрутства туроператора є особливо актуальним. За умовами цієї опції, страхова компанія відшкодовує страхувальникові завдані йому фінансові витрати, пов’язані з достроковим поверненням з-за кордону (на трансфер, проживання у готелі, квитки на проїзд до країни постійного місця проживання, а також вартість сплачених, але не отриманих турпослуг).
Також страховики відзначають, що найбільшим попитом користуються програми комплексного страхування туристів. Насамперед, це медичне страхування подорожуючих від нещасних випадків, страхування на випадок виникнення непередбачуваних витрат, втрати багажу. Останнім часом до цих ризиків було додано страхування на випадок скасування подорожі у зв’язку з відмовою посольства у видачі візи або за інших поважних причин, а також відміну авіарейсу та стихійні явища на території країни подорожі.
Є.Бредун поінформував, що поліс фінансового ризику є добровільним — може включати як скасування подорожі, так і довгострокове її переривання, але такі ризики коштують недешево. “Приміром, якщо тур у середньому коштує 800 доларів, то вартість запропонованого страхування становить від 2-10% від його вартості”, — зазначив страховик.
І. Тимошенко />