ГолосUA
05:38 13/04/2010

Українській армії не вистачає контрактників

Цього разу до лав Збройних сил України буде відряджено на 500 юнаків більше, ніж під час попереднього призову. Це  робиться для того, щоб укомплектувати вакантні посади контрактників, зауважив в інтерв’ю „Німецькій хвилі” керівник прес-центру Західного оперативного командування Олександр Поронюк.

У контрактників немає мотивації для служби: зарплата залишається низькою, а ще немає житла, пояснює директор Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак і застерігає від можливих наслідків такої ситуації: „Це приведе до того, що на службу йтимуть лише з тих регіонів, де неможливо буде знайти роботу. Це явище небезпечне, бо тоді контрактна армія перетвориться на „робітничо-селянську ”, тобто не матиме необхідного для сучасної армії рівня освіти і підготовки”,- каже Валентин Бадрак.

Ще минулого року відплив контрактників удвічі перевищував поповнення, зауважив експерт. Він переконаний, що без різкого збільшення видатків на національну оборону, програму з переходу на контрактну службу не виконати за п’ять років. А фінансування, на його думку, має складати не менше 2 відсотків ВВП країни. Половина з цих коштів має спрямовуватися на утримання армії, а решта — на переозброєння та бойову підготовку. Суспільство мусить усвідомити, що контрактна армія коштує дорого, наголосив експерт.

Як нещодавно повідомив заступник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Володимир Артюх, збільшення цьогорічного весняного призову на півтисячі осіб пов’язано з хронічним недофінансуванням заходів з переходу армії до комплектування військовослужбовцями за контрактом. Молоді люди не хочуть продовжувати контракти на службу, нарікають військові. За словами Володимира Артюха, грошове забезпечення контрактника набагато менше, ніж середня зарплатня по Україні – близько 900 гривень на місяць.

За матеріалами: Німецька хвиля />  

Читайте также по теме