Жоден з керівників українських профільних наукових установ не повідомив про потреби у високозбагаченому урані для дослідницьких цілей.
Про це заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.
«Можу вас запевнити, не знайшлося жодного вченого, принаймні жодного керівника цих науково-дослідних і навчальних інститутів, який би сказав, що їм потрібен саме високозбагачений уран для якоїсь практичної потреби», — заявив міністр.
За словами К. Грищенка, вчені цілком підтримали ідею обміну високозбагаченого урану на аналогічну кількість низькозбагаченого.
«Вони були одностайні в тому, що Україна тільки виграє, якщо ми замість високозбагаченого урану отримаємо низькозбагачений і одночасно — додаткові можливості для проведення на найсучасніших наукових установках досліджень, які можуть просунути нас на шляху забезпечення енергетичної безпеки країни», — констатував міністр.
При цьому він підкреслив, що при ухваленні рішення про відмову від високозбагаченого урану керівництво країни брало до уваги не тільки інтереси дослідників, але і можливі міжнародно-політичні дивіденди.
«Політичне керівництво країни, включно з Міністерством закордонних справ, було зацікавлене в тому, аби це рішення послужило для досягнення цілей, пов’язаних не тільки із забезпеченням умов для продовження та розширення можливостей наукових розробок і досліджень, а й для отримання як політичних, так і таких, котрі виходять за межі політики, — дивідендів для нашої країни», — визнав міністр.
За матеріалами: “Дзеркало тижня”