ГолосUA
11:41 16/09/2010

Українсько-бразильський проект «Алкантара Циклон Спейс» здійснить перший запуск ракети-носія «Циклон-4» у 2012 році

у Києві, на базі державного підприємства Міністерства оборони України “Центральний проектний інститут” відбулася презентація проекту ракетно-космічного наземного комплексу “Циклон-4”.

Прое це повідомили у прес-службі Міноборони.

Участь у заході взяли члени бразильської військової делегації на чолі з Державним міністром оборони Федеративної Республіки Бразилія паном Нельсоном Азаведом Жобіном, які перебувають з офіційним візитом в Україні.

З української сторони у презентації взяли участь Міністр оборони України Михайло Єжель, представники вітчизняного військового відомства та Національного космічного агентства України, фахівці Державного підприємства Міністерства оборони України “Центральний проектний інститут” та Державного підприємства КБ “Південне” тощо.

Презентацію проекту ракетно-космічного наземного комплексу “Циклон-4” провів директор державного підприємства Міністерства оборони України “Центральний проектний інститут” Олег Приймачук. Він також відповів на численні запитання з боку як бразильського, так і українського міністрів оборони.

За підсумками презентації Державний міністр оборони Федеративної Республіки Бразилія пан Нельсон Азавед Жобінь нагородив Олега Приймачука відомчою нагородою “Медаль перемоги” на знак визнання його заслуг перед Бразилією.

Під час заходу відбулася також презентація ракети-носія “Циклон-4”, яку для присутніх провів представник КБ “Південне” Віктор Фролов.

Державний міністр оборони Федеративної Республіки Бразилія Нельсон Азавед Жобінь повідомив, що перший запуск з ракетно-космічного наземного комплексу “Циклон-4” заплановано здійснити у 2012 році.

Коментуючи підписання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Бразилія про співробітництво в оборонній сфері, пан Нельсон Азаведо Жобінь поінформував, що цей документ передбачає налагодження співробітництва між Україною і Бразилією в рамках створення підкомісій, які займатимуться специфічними питаннями у різних військово-технічних напрямках.

"Ми сподіваємося, що ще до президентських виборів у Бразилії, які мають відбутися на початку жовтня поточного року, ці комісії зберуться і визначать напрямки, які можуть бути використані в нашому співробітництві з урахуванням досвіду, який мають українські та бразильські експерти", – заявив він.

Крім того, за словами Державного міністра оборони Федеративної Республіки Бразилія, Угодою передбачено обмін курсантами вищих військових навчальних закладів, а також обмін науковими розробками і контакти між науковцями – представниками кращих наукових центрів України та Бразилії.

У свою чергу Міністр оборони України Михайло Єжель підкреслив, що бразильській стороні було запропоновано розглянути питання участі цієї країни у проекті будівництва першого вітчизняного корабля класу “корвет” та будівництві літака Ан-70. Також українська сторона виступила з пропозицією розглянути варіанти спільного будівництва ракетного катера водотоннажністю до 450 тонн.

"Ще один блок питань військово-технічного співробітництва, озвучений українською стороною, стосується співпраці в галузі науки, освіти, обміну досвідом щодо участі у миротворчій діяльності, організації спільних візитів кораблів, обміну делегаціями і роботи на рівні командувачів видів збройних сил", – зазначив Михайло Єжель.

За словами Міністра оборони України, протягом перебування в Україні представники бразильської військової делегації планують відвідати підприємства оборонно-промислового комплексу, розташовані у Запоріжжі, Миколаєві та Києві.

– Програма дуже насичена, на нас очікує напружена робота, – наголосив Михайло Єжель.

Довідка. У жовтні 2004 року Державне підприємство Міністерства оборони України “Центральний проектний інститут” стало переможцем конкурсу і було визначено розробником вихідних проектних даних і об’ємно-планувальних рішень по спорудах наземного комплексу космічного ракетного комплексу “Циклон-4” у бразильському штаті Алкантара.

У 2005-2006 роках на підставі підписаного Договору фахівцями Державного підприємства Міністерства оборони України “Центральний проектний інститут” та КБ “Південне” були розроблені Передпроектні пропозиції щодо відбору майданчиків для розміщення наземного комплексу космічного ракетного комплексу “Циклон-4”, проведення інженерних вишукувань і проектування будівельних споруд майбутнього космодрому.

Навесні 2009 року в рамках спільного українсько-бразильського проекту “Алкантара Циклон Спейс” фахівці Державного підприємства Міністерства оборони України “Центральний проектний інститут” успішно провели перший етап рекогносцирувальних робіт на майбутньому космодромі у штаті Алкантара Федеративної Республіки Бразилія.

За підсумками роботи у Бразилії, яку фахівці “Центрального проектного інституту” провели разом з представниками спільного підприємства “Алкантара Циклон Спейс”, Національного космічного агентства України, Державного підприємства КБ “Південне” та бразильської компанії “Atech”, були прийняті попередні рішення щодо розміщення наземного комплексу космічного ракетного комплексу “Циклон-4”.

 

Читайте также по теме