Верховна Рада України користується найменшим рівнем громадської довіри з усіх інститутів державної влади.
Про це заявив голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.
Він зазначив, що за результатами проведеного соціологічного опитування низький рівень суспільної довіри притаманний усім владним інститутам, як загальнодержавного, так і місцевого рівнів.
«Їм (інститутам влади — ред) абсолютно або переважно довіряє лише менше третини українських громадян, при цьому органи місцевої влади користуються вищим рівнем довіри, ніж загальнодержавні інститути влади», — зауважив І.Когут.
За словами експерта, нині парламент є «серцем української політики», зважаючи на те, що новообраний Президент ще не набув повноти влади, а діяльність Кабінету міністрів поставлена під сумнів.
Програмний координатор відділу політичного аналізу Лабораторії законодавчих ініціатив Олена Чебаненко зазначила, що повністю недовіряють Верховній Раді України 58,2% респондентів, частина опитаних, які більшою або меншою мірою довіряють парламенту, складає 12,1%, і повністо довіряють лише 2,6% українців.
Також вона зазначила, що найбільший рівень громадської недовіри до Верховної Ради спостерігається серед людей віком 35-40 років, найменше довіряють парламенту службовці — 8,5%, найбільше — підприємці (16,1%). «Рівень довіри до законодавчого органу практично не впливає на рівень доходів респондентів. Парламенту майже в однаковій мірі не схильні довіряти як люди з високими статками, так і ті, рівень доходів яких є низьким», — констатувала О.Чебаненко. У Києві, за її словами, Верховній Раді не довіряє 91,1% мешканців.
Дослідження проводилось з 4 по 11 лютого 2010 року у 80 населених пунктах України всіх типів і у всіх регіонах, опитано було 1200 респондентів, віком від 16 до 75 років, похибка дослідження складає 3%.
А. Йовик