Теми, які найчастіше змушують українців проводити масові акції протесту – це економічні питання та проблеми власності.
Про це свідчать дані дослідження, яке проводив із 29 вересня Центр дослідження суспільства Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Відповідно до моніторингу центру, в середньому на тиждень в Україні відбувається 55 подій, які можна класифікувати як акції протесту. Проте після введення в дію постанови Кабінету Міністрів про заборону масових заходів на всій території України зафіксовано по 35 подій на тиждень.
Найчастіше українці організовували мітинги у зв’язку з економічними питаннями (64 події – 25%) і проблемами власності (43 події – 17%).
Третє місце (40 подій – 15%) за кількістю мітингів посідають ідеологічні питання – вступ до НАТО, статус російської мови, діяльність лівих і правих сил тощо.
Боротьба за громадянські права проявилася в 37 акціях по всій Україні (15%), за поліпшення рівня послуг – 32 акціях (14%).
При цьому на політичну тематику було проведено 30 акцій протесту (12%). Моніторинг засвідчив низьку протестну активність у питаннях прав людини (шість акцій) і захисту навколишнього середовища (сім).
Найактивнішими містами протестних дій виявилися Київ, Харків, Одеса, Тернопіль, а також кримський регіон. Найменш активними – Хмельницький, Херсон і Суми.
Моніторинг виявив 13 арештів під час таких дій, більшість з яких відбулися під час акцій ідеологічної та політичної спрямованості.
За матеріалами: «Інтерфакс-Україна»