Зарплата громадян України минулого року впала до рекордного мінімуму. Тепер менше за українців у Європі не заробляє ніхто — навіть у найближчих сусідів з Білорусі та Молдови справи йдуть краще.
У жовтні 2009 року українець, за даними Держкомстату, отримував в середньому трохи більше 240 доларів на місяць. У Молдові цей показник був на 10 доларів вищим, в Білорусі дорівнював 375 доларам, у Росії досягав 670 доларів. У Польщі середня зарплата становила вдвічі більше за російську, у Німеччині дорівнювала 4,5 тис. доларів, а в Данії і взагалі була на рівні 5,2 тис. доларів.
"Реальні доходи українців, звичайно, вищі — якщо врахувати зарплати в конвертах, але і з ними вони отримують грошей найменше в Європі", — зазначила директор Інституту демографії та соціальних досліджень (ІДСД) НАН України Елла Лібанова.
Перші наслідки зниження зарплат соціологи вже зафіксували: рівень бідності в кінці минулого року, за даними експертів Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) порівняно з 2008-м зріс з 11% до 17%.
За словами фахівців, падіння рівня доходів відобразилося, насамперед, на найбільш перспективному прошарку українського суспільства — його середньому класі.
Сподіватися на поліпшення ситуації українцям не варто до того часу, поки не підвищиться продуктивність їх праці або знову не почнеться бурхливе зростання вітчизняного ВВП.
З початком економічного спаду щоб залишитись на плаву, українські роботодавці змушені були піти на жертви. Зберегти колишні ставки своїм співробітникам змогли лише великі компанії, та й то не всі.
За матеріалами: “Корреспондент”