В Україні формуються нові тенденції, щодо вибору політичного режиму, який має бути в державі – зараз більшість виборців схиляється до демократичного режиму, ніж авторитарного.
Про це заявила директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна під час прес-конференції, — передав кореспондент ГолосUA.
За її словами, ситуація в Україні щодо прихильників демократичної влади завжди була тривожною, особливо, наприкінці 2003 року, коли відсоток підтримки авторитаризму і демократії був однаковим. „Це дуже виразний показник того, що коли люди втрачають — вони починають цінувати демократію, — підкреслила І. Бекешкіна, — і дуже важливо, що кількість прихильників демократії переважає в лавах електоратів усіх політичних сил, що є в Україні”.
Про це свідчать дані, отримані в ході соціологічного опитування в межах програми демократичного моніторингу ГМ “ОПОРА”, що їх було порівняно з показниками 2004, 2006, 2007 і 2009 років. „Наразі маємо чітку тенденцію зміни пріоритетів у виборі форми влади, бо в порівнянні із минулорічними показниками, кількість виборців, що хотіли б бачити в Україні демократичний тип державного устрою зросла на 10%, а прихильників авторитарного режиму поменшало на 11%”, — сказала директор фонду «Демократичні ініціативи».
На сьогоднішній день більшість опитаних напередодні виборів до місцевої влади переконана, що саме демократія є найбільш бажаним типом державного устрою для України ( такої думки дотримуються 47% населення країни). Прихильність до авторитарного режиму виявили 19% респондентів, 16% — заявили, що тип режиму в країні для них немає значення, а 18% — певної відповіді дати не змогли.
В опитування взяли участь 2011 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України, похибка вибірки не перевищує 2,1 %.