Із початку квітня дефіцит іноземної валюти в Україні скоротився більше ніж у 3 рази – до 10 мільйонів доларів.
За інформацією Нацбанку, саме це сприяло зміцненню курсу готівкової гривні до 8 гривень 2 копійок за долар, повідомило радіо "Свобода".
У Національному банку наголошують: позитивно на валютний ринок вплинули аукціони для погашення валютних кредитів за пільговим курсом. За 15 робочих днів квітня провели 6 таких аукціонів, де продали майже 200 мільйонів доларів по 7 гривень 80 копійок.
На думку директора Центру антикризових досліджень Ярослава Жаліла, зменшення попиту на готівку пов’язане з тим, що упродовж останніх двох місяців курс гривні практично залишається незмінним, і навіть спостерігається певне зміцнення української валюти. Тож довіра українців до гривні поступово починає відновлюватися, і вони перестають масово скуповувати долари.
«Досягнуто номінальної стабільності гривні. Протягом останніх місяців вона тримається на відносно стабільному рівні. Якщо коливання і відбуваються, то вони достатньо короткострокові», – зазначає Ярослав Жаліло. />
Стабілізація на українському валютному ринку пов’язана, передусім, зі стабілізацією на міжнародних ринках, заявив начальник аналітичного департаменту компанії «Ренесанс девелопмент» Владислав Перевишко. Наразі у Європі та Азії почав відновлюватись попит на метал, тож це дозволило українським металургійним підприємствам дещо збільшити експорт своєї продукції.
Щоправда, на думку Владислава Перевишко, нинішня стабілізація є дуже крихкою: «Буквально на 1-2% збільшить експорт металу Китай, і в нас уже почнуться проблеми. Знову впадуть ціни на метал, метал буде знову нікому не потрібен».
Окрім цього, зазначають експерти, ще одним ризиком для стабільності української валюти є запланована рекапіталізація банківської системи. На підтримку банків «кинуть» велику гривневу масу, і якщо вона піде не на кредитування економіки, а буде використана для валютних операцій, це знову може спричинити обвал української валюти.