Законопроект про профілактику інфекційних захворювань схвалений профільним комітетом Ради.
Парламентський комітет з питань охорони здоров’я схвалив законопроект «Про вакцинопрофілактику інфекційних захворювань». Документ, зокрема, передбачає грошові компенсації постраждалим від поствакцинальних ускладнень, а також можливість відмови в прийомі на роботу або навчання в разі відсутності у громадянина профілактичних щеплень.
Як повідомив на засіданні один із авторів документа, народний депутат від Партії регіонів Віктор Корж, цей законопроект разом із загальнодержавною програмою імунопрофілактики і захисту населення від інфекційних захворювань на 2009-2015 рр., яку 13 листопада підписав Президент Віктор Ющенко, «створить сучасну законодавчу базу» з питання вакцинації населення.
За словами В. Коржа, в необхідності розробки такого законопроекту переконалася слідча комісія Верховної Ради, що вивчала причини смерті 17-річного школяра Антона Тищенка в Краматорську (Донецька область) після вакцинації проти кору і краснухи у вересні 2008 року. «Тоді всі погоджувалися, що існують відмінності в законодавстві, яке регулює питання імунопрофілактики і захисту населення від інфекційних хвороб», — пояснив В. Корж, який очолював цю комісію.
Члени комітету одноголосно підтримали законопроект. Заперечення викликала лише норма, що передбачає спрощену процедуру реєстрації вакцин, зареєстрованих у країнах Євросоюзу і перекваліфікованих Усесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).
«Ми повинні перевіряти вакцини з будь-яких країн», — заявила народний депутат від БЮТ Раїса Сорочинська-Кириленко. «То хіба ви забули, що та індійська вакцина (після щеплення якою помер Антон Тищенко. — ред.) теж мала перекваліфікацію ВООЗ?» — зауважив член комітету, депутат від НУ-НС Григорій Маньковський.
За матеріалами: Коммерсант-Украина