Українські суди не поспішають виносити вироки організаторам работоргівлі, нарікають експерти міжнародних організацій. 2010 року було розкрито 250 справ торгівлі людьми, але було ухвалено лише 39 вироків. Та й у більшості випадків ці вироки були надто м’якими для таких злочинів, розповів заступник голови представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Ан Нгуєн. «Ми б хотіли бачити більше справ за статтею «торгівля людьми», але часто в Україні такі справи перекваліфіковуються у «шахрайство». Як нам пояснюють, причиною є недостатність свідчень».
Саме тому ОБСЄ й започаткувало програму тренінгів для суддів та правоохоронців, які займаються справами щодо торгівлі людьми, сказав координатор ОБСЄ в Україні Любомир Копай:«Ми також працюємо з консульствами іноземних країн в Україні, аби вони теж переймалися проблемою торгівлі людьми та допомагали».
Міжнародні організації наголошують на потребі негайного ухвалення Україною цільової програми протидії торгівлі людьми, розрахованої на 2011 – 2015 роки. Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» навіть збирає підписи під зверненням громадських організацій до української влади, аби цю програму було ухвалено вже до кінця року. Основою загальнодержавної програми має бути надання і дотримання права жертв торгівлі людьми одержувати компенсацію за моральні та фізичні страждання.
За матеріалами: Німецька хвиля