За даними Укргідрометцентру, гідрометеорологічна ситуація, що склалася, дає підстави очікувати навесні 2010 року вищий за норму весняний паводок за усіма його елементами — рівнями, витратами, шарами стоку.
Про це повідомив голова Укргідрометцентру Микола Кульбіда на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.
За його словами, орієнтовні строки проходження найвищих рівнів та максимальних витрат весняного водопілля у 2010 року такі: зокрема, спостерігається на річці Прип’ять на ділянці Мозок-Чорнобиль з 16 по 24 квітня; на річці Десна на ділянці Морівськ-Літки з 30 квітня по 5 травня; на річці Дніпро біля Києва з 20 по 30 квітня.
«Ті прогнози, що надав Укргідрометцентр, ще 20 лютого, залишаються на сьогодні передовсім незмінними. Однак, гідрологічна ситуація на річках дещо змінилася з того часу, зокрема після першої хвилі весняного водопілля. Власне, це стосується Західного Бугу в межах Львівської області, з підйомами рівня води до 1,5 метра, також це стосується верхів’я Прип’яті та її приток в межах Волинської, Рівненської та Житомирської областей, де рівень над передпаводковими відмітками становили від 50 см. до 1,8 метрів. Прийшли максимальні рівні на притоки Сіверського Донця, а також на деяких притоках середнього Дніпра у Дніпропетровській області, зокрема на річці Самара.
За словами начальника, «таким чином, ми маємо перші наслідки весняного водопілля».
«Ми вже маємо, зокрема, небезпечні рівні підтоплення сільськогосподарських угідь, територій в населених пункта на території Волинської, Рівненської, Житомирської, Луганської та частково Дніпропетровської областей. В Херсонській області є підтоплення, але воно не пов’язане із річковими процесами, а пов’язане із підйомами рівня води”. — сказав він.
При цьому начальник відзначив, що зокрема на річках ситуація більш стабільна.
«На річці Дністер рівень практично не змінився, там пройшов невисокий, нижче середнього, паводок, і на сьогодні ситуація стабільна. Трішки додалося на високогір’ї Карпат, протягом минулої ночі сніг з’явився у Прикарпатському районі, але він невисокий 10 — 18 см., а стосовно річок, які формують приплив води до Київського водосховища, загалом до Дніпра, а це Десна та частково Прип’ять, то слід зауважити, що Гідрометеорологічна ситуація на басейнах цих річок за більш ніж місяць, практично не змінилася», — сказав він.
Також М. Кульбіда зауважив, що ті запаси води, які з’ясувалися ще в лютому, власне і на початку березня зараз залишилися незмінними. «Саме це дозволяє залишити всі наші прогнози стосовно проходження весняного водопілля, які ми давали раніше», — сказав він.
О. Оснач