ГолосUA
07:57 12/01/2010

«Укртатнафта» домовилась про постачання каспійської нафти

У понеділок «Укртатнафта» повідомила про підписання контрактів на постачання 3 млн. тонн азербайджанської нафти на Кременчуцький НПЗ, що належить компанії, і який простоював практично весь минулий рік через конфлікт акціонерів. За словами експертів, цих обсягів достатньо для того, щоб забезпечити цінову стабільність на українському ринку нафтопродуктів.

Про це заявив Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Голова правління «Укртатнафти» Павло Овчаренко розповів, що компанія досягла домовленостей з Державною нафтовою компанією Азербайджану (Socar) про довгострокові поставки легкої азербайджанської нафти.

У 2009 році на Кременчуцький НПЗ вже було поставлено кілька пробних партій загальним обсягом понад 600 тис. тонн каспійської нафти. «Каспійська нафта нам потрібна для того, щоб завантажити завод, — заявив Овчаренко. — В Україні видобувається близько 2,5-3 млн. тонн нафти, плюс 3 млн. тонн нафти з Азербайджану, і ми маємо 5-6 млн. тонн, що дозволить завантажити завод до колишніх обсягів і заповнити ринок українськими нафтопродуктами».

За даними Міністерства палива та енергетики, в 2009 році «Укртатнафта» переробила більше ніж 2,5 млн. тонн проти 6 млн. тонн в 2006 році. Це сталося через припинення з 2007 року постачання на завод російської нафти, після того, як татарські акціонери компанії втратили оперативне управління над нею. Зараз контроль над «Укртатнафтою» здійснює група Приват, що постачає на Кременчуцький НПЗ нафту, яка видобувається «Укрнафтою» (42% належить Привату).

Експерт Центру енергетичних досліджень Костянтин Бородін упевнений у тому, що збільшення завантаження компанії дозволить знизити імпорт нафтопродуктів в Україну. Минулого року, за даними Мінпаливенерго, споживання нафтопродуктів склало 12 млн. тонн, причому 4 млн. тонн було імпортовано, а 8 млн. тонн поставлено вітчизняними НПЗ. Водночас, нафтопереробка досягла 11 млн. тонн, з яких 3 млн. тонн було експортовано.

«Легка каспійська нафта дозволить отримати додаткову кількість бензину, який якраз і доводилося найбільше імпортувати в минулому році. Таким чином, з’явиться реальна можливість знизити присутність на ринку імпортного бензину та добитися зниження цін на нафтопродукти на внутрішньому ринку», — зазначив гендиректор Донецькойлсервісу (володіє однойменною мережею АЗС у Донецькій області) Віктор Мартиросян.

За матеріалами: КоммерсантЪ-Україна

 

Читайте также по теме