Уряд відкритий до співпраці з бізнесом у сфері авіабудування та суднобудування.
На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час міжнародної конференції «Україна: реформи, конкурентоспроможність, інвестиції», повідомили у прес-службі уряду.
Микола Азаров підкреслив, що перед Урядом на сьогодні стоїть дилема: протягом найближчих років або підняти українське авіабудування, або втратити його назавжди. «Або ми зможемо «піднятися на лінійці» літаків сімейства Анів: «Ан-148», «Ан-158» і зуміємо забезпечити їх серійне виробництво і розвиток цього комплексу протягом найближчих 10 років, або ми його втратимо назавжди», — наголосив він.
Глава Уряду повідомив, що наступного року заплановано побудувати 12 літаків «Ан», в той час як за останні роки авіаційний комплекс виробляв у кращому разі 5-6 літаків на рік. Однак, за словами Миколи Азарова, для того, щоб авіабудівні підприємства України вийшли на рівень рентабельності, необхідно виробляти близько 150-200 літаків на рік. «Чи під силу це українському авіаційному комплексу? Звичайно, під силу», — зазначив Прем’єр-міністр, висловивши впевненість, що літаки українського виробництва будуть затребувані на ринку.
Микола Азаров також наголосив, що розвиток авіаційного комплексу, який потягне розвиток суміжних галузей – це дуже серйозний важіль розвитку економіки в цілому.
Крім того, Микола Азаров наголосив, що надаючи великого значення розвитку суднобудівного комплексу, Уряд готовий розглядати спільні інвестиційні проекти. «Уряд готовий працювати разом з бізнесом щодо розвитку нашого суднобудівного комплексу», — наголосив він та додав, що в проекті нового Податкового кодексу Уряд передбачив значні пільги для авіа- та суднобудівельників.
Прем’єр-міністр також висловив готовність Уряду працювати разом з російськими партнерами у відтворенні торговельних флотів наших держав.