ГолосUA
14:10 16/07/2009

Уряд хоче навести лад із прапором і гімном

У парламенті за ініціативою Кабінету міністрів зареєстровано законопроекти "Про державний прапор та гімн України", які покликані регламентували порядок офіційного використання державних символів.

У новій редакції закону пропонують заборонити довільну інтерпретацію державного гімну. Хоча, загалом проект дозволяє повністю, або частково використовувати пісню у музичних, чи інших творах мистецтва, тому якісних музичних творів та норма, очевидно, не стосується. Але еталонною вважають редакцію Мирослава Скорика та Євгена Станковича.

Щодо державного прапора, то закону, який би регулював його використання, досі взагалі не було. Через це представники деяких громадських організацій неодноразово нарікали, що держслужбовці часто не дотримуються протокольних норм використання державного символу. Раніше представники Форуму молодих лідерів заявляли, що навіть на Майдані Незалежності в Києві висів прапор неправильних розмірів.

Проект закону пропонує чітко встановлені параметри самого стяга, древка, на якому він закріплений, а також положення на фасадах будинків і розташування прапора на офіційних зустрічах та в інших випадках. Стяг мусить складатися з двох рівновеликих горизонтальних смуг: верхньої — синього кольору, нижньої — жовтого кольору, а співвідношення ширини полотнища до його довжини — 2:3.

“Це не забаганки певної політичної групи, це відповідні стандарти, які існують у світі, що стосуються державної символіки: яких розмірів, в якому обарвленні – це загальноєвропейські принципи, тут нічого нового немає. Так само, як бланки: не всім дозволено використовувати державний герб на бланках,”- пояснює необхідність прийняття таких законів народний депутат від БЮТ Павло Мовчан.

За недотримання норм для держслужбовців законопроект передбачає штрафи. Однак відповідальність за встановлені на житлових будинках прапори несуть власники тих будинків.

Окрім того, автори проекту вважають, що державний прапор України не може використовуватися як геральдична основа для інших прапорів. Також вони пропонують заборонити використання або імітування зображення прапора у символіці політичних партій, професійних спілок та інших об’єднань громадян, а також у рекламі.

Якщо закон ухвалять, не можна буде розміщувати на ньому будь-які предмети, написи чи зображення – очевидно, ця норма не потішить футбольних вболівальників, які полюбляють писати назви своїх футбольних клубів на національних прапорах.

Для прийняття закону про національні символи потрібна конституційна більшість, тобто щонайменше 300 депутатських голосів.

За матеріалами «Німецької хвилі».

 

Читайте также по теме