ГолосUA
14:35 09/06/2010

Уряд хоче переглянути методологію оцінки доходів громадян

Уряд розробив основні напрями реформування соціальної системи, як це передбачено Програмою реформ Президента України.

Про це заявив Міністр праці та соціальної політики Василь Надрага сьогодні на брифінгу, повідомили у прес-службі уряду.

Василь Надрага зазначив, що перш за все це стосується посилення адресної державної соціальної підтримки населення, а саме надання всіх видів соціальної допомоги і пільг з урахуванням доходів.

Міністр праці та соціальної політики зазначив, що уряд планує вдосконалити механізм надання житлових субсидій. Так, розглядається можливість розроблення диференційованого варіанта отримання державних субсидій. За його словами, на сьогодні діє норма, коли 20% сукупного доходу родини витрачається на житлово-комунальні послуги, перевищення цієї норми може відшкодовуватися за рахунок субсидій.

Василь Надрага зазначив, що також планується впровадити методи оцінювання доходів громадян: «Як один з варіантів – розглянути не лише доходи, а й витрати людини або її родини в цілому. І тоді буде зрозуміло, є в нього доходи чи нема і відповідно до цього можна робити висновок, наскільки об’єктивно він претендує на ті чи інші соціальні виплати».

Міністр зазначив, що ще одним напрямом реформування соціальної системи є підвищення ефективності управління системою соціальної підтримки, зокрема, створення єдиного реєстру одержувачів усіх видів соціальної підтримки. За його словами, це слід зробити для того, щоб держава мала базу не лише тих, хто отримує допомогу, а й тих, хто претендує на державну підтримку, «для того, щоб можна було з’ясувати як найбільш ефективно використовувати ресурс, що потрібно державі витрачати на соціальну підтримку».

Як відзначив Василь Надрага, уряд також пропонує створити на базі Мінпраці об’єднану мережу соціальних служб для комплексного надання соціальних послуг, де людина в «одному вікні» мала б можливість вирішувати всі питання – від соціальної допомоги до працевлаштування.

Також, за його словами, передбачено розвиток інституту державної соціальної інспекції: «Це можливий варіант утворення інституції, яка буде мати змогу моніторити не лише можливість людини, її бажання, а й те, за які ресурси вона існує і, відповідно, – наскільки обґрунтовано вона претендує на ті чи інші варіанти соціальної допомоги».

Міністр зазначив, що розглядається можливість впровадження системи соціально-економічних нормативів споживання комунальних, транспортних та інших послуг; встановлення обладнання фактичного обліку споживання послуг, адже дуже часто в довільний спосіб формуються ті чи інші обсяги наданих пільговикам послуг.

Крім того, Василь Надрага зауважив, що ще одним напрямом реформування соцсистеми є стимулювання працездатного населення до активної економічної діяльності. Зокрема, передбачається створити в депресивних регіонах умови для розвитку спеціальних видів економічної діяльності (малий бізнес, зелений туризм, народні ремесла). «Ми повинні створювати стимули, в тому числі, економічні, щоб ми розвивали саме зайнятість населення, провокували, не побоюсь цього слова, бажання людей відкривати власну справу і виходити на самодостатність для себе і своєї родини», — додав він.

Водночас, за словами Василя Надраги, Програмою реформ Президента України передбачено зниження рівня бідності з 28% до 7%. За словами Міністра, для реалізації даної цілі буде напрацьована відповідна дорожня карта з прописаними завданнями.

 

Читайте также по теме