ГолосUA
06:40 28/07/2010

Уряд хоче спростити процедуру реєстрації ЗМІ і заборонити періодичні видання з двомовними назвами

Уряд хоче спростити процедуру реєстрації ЗМІ і заборонити періодичні видання з двомовними назвами.

Відповідний проект змін до закону про ЗМІ Кабмін вніс до Верховної Ради.

У Мін’юсті, який готував проект змін, відзначають, що робота над законопроектом, метою якого є "спрощення та удосконалення процедур реєстрації друкованих ЗМІ", почалася ще в 2008 році.

"З дати прийняття чинного закону минуло більше 17 років. Прийнято нове законодавство… що повинно враховуватися при державній реєстрації друкованих ЗМІ", — наголошується в супровідному листі до проекту за підписом міністра юстиції Олександра Лавриновича. />  
Основні зміни пропонується внести до ст. 12 і 16, що регулюють процедуру реєстрації періодичних ЗМІ.

Зокрема, деталізовано перелік документів, які необхідно подавати разом із заявкою про реєстрацію, а також встановлено порядок реєстрації безкоштовних ЗМІ, "що розповсюджуються з благодійною метою".

Також з’явився пункт, згідно з яким "друковані ЗМІ рекламного, еротичного, сексуального, розважального характеру не можуть бути зареєстровані як ті, що засновуються з благодійною метою для безкоштовного розповсюдження".

Зі списку суб’єктів, що мають право створювати ЗМІ, виключені "трудові колективи підприємств, установ та організацій".

В Інституті масової інформації впевнені, що це не створить перешкод для бажаючих зареєструвати ЗМІ, оскільки така норма "є атавізмом".

Також проектом пропонується заборонити використовувати в назвах елементи різних мов, за винятком зареєстрованих товарних знаків.

В Україні виходить низка ЗМІ з двомовними назвами — наприклад, журнал "Деньги.ua" або газета "Aviso Київ".

"Прийняття цієї норми не стане проблемою для галузі, оскільки у більшості видавців назва є зареєстрованою торговою маркою", — пояснив виконавчий директор видавництва "Пронто-Київ" (ТМ Aviso) Сергій Чернявський.
 

За матеріалами: УНІАН, Комерсант 

Читайте также по теме