ГолосUA
11:16 13/02/2011

Уряд може втратити статус вищого органу виконавчої влади

В результаті адміністративної реформи уряд може остаточно втратити свій конституційний статус вищого органу виконавчої влади. Про це в статті для «Дзеркала тижня. Україна» пишуть експерти Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко та Віктор Тимощук.

На думку авторів, це проявляється в тому, що всі органи виконавчої влади через установчі повноваження (тобто повноваження, пов’язані зі створенням, реорганізацією, ліквідацією органів, визначенням сфер їхньої відповідальності тощо) та кадрові повноваження (щодо призначення і звільнення керівників та їхніх заступників ) віднині стають залежними лише від глави держави.

«Вже сьогодні видно, що уряд втратив будь-які ознаки органу, що формує державну політику, перетворившись на філію адміністрації президента з виконання непопулярної роботи. При цьому уряд і його члени позбавлені будь-яких дієвих правових інструментів впливу на інші органи виконавчої влади. Міністри навіть щодо своїх заступників мають тільки право на „пропозицію» до прем’єр-міністра, а при звільненні цих заступників президент узагалі керується лише власним розсудом“, — наголошують експерти.

Вони зазначають також, що поправками до закону „Про Кабінет міністрів України“ пропонується позбавити прем’єр-міністра права ініціювати зміни у складі Кабміну. „Членів уряду чомусь такий стан влаштовує (мабуть, на урядових посадах їх приваблює не можливість реалізувати реформи, а щось інше), і вони слухняно погоджуються на „обрізання“ власних повноважень“, — підкреслюють автори.

Нагадаємо, 2 лютого в парламенті були зареєстровані президентські законопроекти „Про центральні органи виконавчої влади“ (№8055) та зміни до закону „Про Кабінет міністрів України“ (№8056).

Читайте также по теме