Український уряд запропонував Росії купити недобудований крейсер «Україна» за суму, яка складає приблизно п’яту частину вкладень у будівництво цього корабля – пропорційно до свого внеску у його спорудження. /> ГОЛОСПро це в інтерв’ю кореспонденту ГолосUA заявив колишній командуючий Чорноморським флотом, депутат Держдуми РФ, член Комітету з питань оборони адмірал Володимир Комоєдов.
«Ракетний крейсер «Україна» будувався у Миколаєві ще за радянських часів. Й кожна республіка робила свій внесок у це будівництво. Так ось внесок, наприклад, російський – близько 70 відсотків. І 17-18 відсотків — це Україна. Тому Україна й пропонує – розумно, грамотно, слушно – ми готові продати крейсер саме за ту суму, яка припадає на Україну. Я вважаю, це прекрасне рішення», — сказав адмірал.
На його думку, саме така позиція Києва є «й політично, й економічно, й фінансово вивіреною».
При цьому, за словами Комоєдова, ще немає остаточного рішення, де саме добудовуватиметься крейсер – на одному з російських суднобудівних заводів чи на Суднобудівному заводі імені 61 комунара у Миколаєві, де він споруджувався. Але останній, вважає адмірал, не здатний забезпечити режимність робіт із встановлення зброї та збереження недоторканості секретних технологій.
Крім того, російські військові остаточно не впевнені у політичній стабільності в Україні у майбутньому. «Можна добудувати й у Миколаєві, це раціональніше було б. Якби за нинішніх обставин, що склалися, встигнути добудувати – це було б добре. Адже Україна зараз дуже непередбачувана країна, влада зміниться, й все, що вкладене, може залишитися там», — відзначив Комоєдов.
Депутат переконаний, що найбільш доцільним є використання цього крейсеру на Північному флоті Росії, а не на Чорноморському.
«Для мене як командуючого Чорноморським флотом було б проблематичним використання цього крейсеру на закритому театрі бойових дій, яким є Чорне море – з дальністю пуску ракет, яка перебільшує, навіть, ширину цього моря. Найбільш раціонально використовувати його на Північному флоті – там вихід до Атлантики, боротьба із силами, які нас переважають – та можливість за допомогою такого крейсера протистояти цим силам».
Д. Кляхін