Тимчасовий уряд Сомалі готовий дати згоду Україні на проведення спеціальної військової операції із звільнення захопленого піратами судна «Фаїна». />
Як передав кореспондент УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції в Москві повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Сомалі в Росії Мохаммед Мохаммуда Хандула.
«Звичайно, тимчасовий уряд готовий дати згоду на силове вирішення», — сказав посол. При цьому він наголосив, що така операція має проводитись в кооперації з тимчасовим урядом Сомалі.
Він відзначив, що Сомалі готова співпрацювати з будь-якими державами, кораблі якої чи громадяни потрапили в полон до піратів, але тільки в тому разі, якщо це не завдасть шкоди Сомалі. Наприклад, не забруднює навколишнє середовище.
Разом з тим Мохаммед Мохаммуда Хандула наголосив, що Україна відмовляється співпрацювати з Сомалі щодо ведення переговорів із звільнення «Фаїни».
«Ми в дуже складній ситуації – з боку власника (корабля) немає співпраці, немає офіційної інформації уряду України… Тому складно сказати, на якому етапі зараз переговори», — сказав посол.
За його словами, президент і прем`єр Сомалі одержують інформацію із ЗМІ.
Водночас він не виключив, що зброя, яка транспортує «Фаїна», була призначена для Південного Судану, а не Кенії, як повідомлялося раніше.
За його словами, досі уряд Сомалі не володіє офіційними документами, кому, звідки і куди перевозиться зброя українським кораблем «Фаїна».
Посол наголосив, що Сомалі має великий сумнів, що «Фаїна» була захоплена випадково. Він припустив, що покупці і продавці зброї на якомусь етапі не домовились.
Нагадаємо, 25 вересня пірати захопили біля берегів Сомалі судно «Фаїна», у складі екіпажу якого – 17 громадян України. На борту судна — 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки і боєприпаси, які Україна продала Кенії. Судно перебуває під спостереженням декількох американських кораблів, завдання яких — не допустити вивантаження зброї і техніки на берег.
За даними одного з племінних старійшин Сомалі, за звільнення «Фаїни» потрібно заплатити 3,5 млн. доларів.