Уряд “ввів в оману” Світовий банк: насправді дефіцит Пенсійного фонду досягне 72-74 млрд гривень

face="Times New Roman CYR, serif">
size="3">Заява Кабінету Міністрів про те, що протягом найближчих 3-4 років Україна вийде на бездефіцитний бюджет Пенсійного фонду не має підстав.

face="Times New Roman CYR, serif">
size="3">Про це сказав перший заступник міністра праці та соціальної політики України у 2005-2010 роках Павло Розенко на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

face="Times New Roman CYR, serif">
size="3">«Обіцяючи звести дефіцит Пенсійного фонду до нуля, уряд «вводить в оману» Світовий банк. Скорочення дефіциту бюджету ПФ відбулося тільки на папері виключно за рахунок того, що уряд у своїх макропоказниках на 2011 рік істотно і безпідставно збільшив фонд оплати праці, з якого розраховується бюджет Пенсійного фонду», — пояснив він.

face="Times New Roman CYR, serif">
size="3">Водночас експерт пояснив, що фонд оплати праці у минулому році становив 300 мільярдів гривень, отже, виконання плану в 400 мільярдів гривень — «абсолютно нереальне завдання». «Таким чином до бюджету Пенсійного фонду було нараховано додаткові, необгрунтовані доходи на суму, як мінімум, 14-16 мільярдів гривень. Тобто реальний дефіцит бюджету ПФ становитиме не 58 мільярдів, а порядку 72-74 мільярдів», -наголосив він.

face="Times New Roman CYR, serif">
size="3">Водночас провідний науковий співробітник відділу фінансів реального сектору Інституту економіки та прогнозування НАН України Анатолій Федоренко додав, що найбільший вплив на баланс бюджету Пенсійного фонду надає соціальний популізм, «який відбувався з осені 2004 року і практично до останнього часу».

face="Times New Roman CYR, serif">
size="3">«Цей популізм полягав у тому, що кожна передвиборна кампанія супроводжувалася обіцянками збільшити пенсії, а збільшувати їх немає чим», -підсумував він.

Читайте также по теме