Угоду про співробітництво між Торговельно-Промисловою палатою Російської Федерації та Українським союзом промисловців і підприємців підписали сьогодні у Москві президент ТПП РФ Євген Примаков та президент УСПП Анатолій Кінах.
Про це передав власний кореспондент ГолосUA у Москві.
За словами президента ТПП РФ Євгена Примакова, головне завдання співпраці українських та російських підприємців – об’єднання зусиль, покликане допомогти вирішенню завдань модернізації на новій технологічній основі економіки, і, перш за все, промислового виробництва.
«Ми могли б виконувати роль одного з «локомотивів» переведення економіки на інноваційні рейки, діючи не тільки на національному, але й на загальному полі. Працюючи в цьому напрямку, ТПП Росії розглядає зміцнення всебічних зв’язків з партнерами та діловими колами СНД в якості пріоритетного завдання у своїй міжнародній діяльності. Російсько-українські відносини в останні роки були непростими. Але сьогодні країнам вдалося істотно просунутися по всіх напрямах двосторонньої співпраці», — відзначив Євген Примаков. Він закликав підприємців Росії та України створювати прикордонну інфраструктуру, спільні компанії, центри прикордонної торгівлі, формувати сучасну правову базу для діяльності підприємців та інвесторів та пообіцяв допомогу у цій сфері з боку як ТПП Росії, так й УСПП.
Як відзначив президент УСПП Анатолій Кінах, Росія і Україна виходять на стратегічний напрямок співробітництва. Доказом цього є те, що взаємний товарообіг у 2010 році склав близько 41 мільярдів доларів. «Ми інтегруємося в світову економіку, і суть наших структурних реформ і співробітництва в тому, щоб перетворити наші країни у рівноправних партнерів на світовій економічній арені, зайняти на ній гідне місце, уникнувши долі сировинного придатку розвиненого світу. Довіра і взаєморозуміння між нашими народами формувалися сотні років — це найкраща гарантія співробітництва на майбутнє», — відзначив Анатолій Кінах та висловив упевненість в тому, що підписана угода сприятиме поглибленню та розширенню торговельно-економічних і науково-технічних зв’язків та формуванню стратегії інноваційного розвитку двох країн.