Якби протягом багатьох років приватні підприємці у Карпатах не вирубали велику кількість дерев, минулорічний повінь був би не таким страшним.
Як передав кореспондент ГолосUA, про це повідомив голова Державного комітету лісового господарства України Микола Тимошенко.
Він підкреслив, що ситуацію із повінню можна було б пом’якшити, але не знівелювати її взагалі.«Ліс — це стрижень екосистеми, це потужний водорегулюючий чинник, але все має свою межу. Шпилькові породи можуть забрати на себе щонайбільше 70 мм, листяні породи можуть 140 мм взяти… 23 липня, коли пішов дощ, ліс напився до своєї межі. Але в Карпатах випало 240-315 мм води. Це 2,5-2,9 норми», — наголосив Тимошенко.
«А де проблема і біда? Коли у 1993 році допустили малий та середній приватний бізнес до заготівлі лісу. Ми дійсно частину вирубали Карпат настільки, що ніхто не займався відновленням лісу — всі тільки рубали і бачили собі вигоду», — підкреслив посадовець.
Тому Держкомлісгосп відпрацював нові правила рубок у Карпатах: з цього року поняття повальних рубок буде нівелюватися. «Ми переходимо до поступових контурних рубок заготівлі лісу в Карпатах, до природного використання лісу», — сказав Микола Тимошенко.