МНС ніколи не робило жодних заяв і не висувало ніяких ініціатив щодо скорочення територій радіаційного забруднення, які відносяться до Чорнобильської зони.
Про це повідомили у прес-службі МНС.
"Прес-служба МНС повідомляє, що, згідно чинного законодавства, зміна меж радіаційно забруднених територій – це компетенція виключно Верховної Ради України. А відповідне подання до парламенту можуть зробити тільки місцеві громади", — йдеться у повідомленні.
У прес-службі зазначають, що міністерство завжди докладатиме всіх зусиль для відродження вражених радіацією територій і буде найактивнішим чином захищати інтереси та права ліквідаторів аварії на ЧАЕС, інвалідів-чорнобильців і всіх постраждалих від Чорнобильської катастрофи. />
Нагадаємо, що міністр з надзвичайних ситуацій Володимир Шандра раніше заявляв, що уряд виступає за скорочення списку населених пунктів з визначенням «забруднена територія».
«Результати паспортизації засвідчили, що на цей час 332 населенні пункти, віднесені до зон радіоактивного забруднення, за радіологічними показниками можуть бути виведені з цього статусу».
Це підтримує і місцева влада, адже області, де є радіоактивно забруднені міста і села, втрачають привабливий для інвестицій імідж.