ГолосUA
16:21 05/02/2009

В МЗС знову наголошують, що рішення Міжнародного суду щодо острова Зміїний є об’єктивним

Рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі у справі про делімітацію континентального шельфу та виключних економічних зон України і Румунії (щодо о.Зміїний) «справедливе, законне, ґрунтується на міжнародному праві і винесене головним судовим органом ООН, в об’єктивності якого не доводиться сумніватися».

На цьому наголосив сьогодні на брифінгу уповноважений України в Міжнародному суді ООН Посол Володимир Василенко, повідомили у прес-службі Президента.

«Тут не доводиться говорити про поразку чи перемогу тієї чи іншої сторони. Це перемога здорового глузду», — сказав він.

Коментуючи рішення суду, В.Василенко зазначив, що він не задовольнив претензій жодної зі сторін — ні України, ні Румунії. «

Суд не погодився підтвердити ту лінію, яку обстоювала Румунія, чи ту, яку обстоювала Україна. Він ухвалив своє власне рішення, яке ґрунтується на праві», — сказав він, додавши, що рішення було ухвалене одноголосно.

Також на брифінгу заступник Міністра закордонних справ Олександр Купчишин, говорячи про рішення Міжнародного суду ООН, наголосив, що провівши лінію делімітації, суд розмежував виключні економічні зони України і Румунії у співвідношення два до одного на користь України. Україна, підкреслив він, отримала набагато більшу водну територію, де вона може проводити і дослідження, і видобуток вже розвіданих джерел тощо. Стосовно того, що запропонована судом лінія делімітації підходить трошки ближче до румунської запитної лінії, аніж до української, то, зазначив О.Купчишин, Україні залишилося із 24 розвіданих вуглеводних родовищ 21.

«Це відкриває зараз величезні можливості щодо практичної експлуатації цих родовищ. Зараз менше треба говорити про те, хто виграв, і хто програв. А треба починати працювати в цій зоні», — сказав він.

«Зняття цього проблемного питання в українсько-румунських відносинах відкриває широкі можливості для повноцінної співпраці двох держав в інших сферах — гуманітарній, безпековій, економічній, політичній, сфері європейської та євроатлантичної інтеграції», — також підкреслив О.Купчишин.  

Читайте также по теме